Який маршрут у хворого на туберкульоз

17.03.16, 10:00

У рамках місячника боротьби з туберкульозом «Туберкульоз STOP» 15 березня відбувся прес-тур для журналістів до першої міської поліклініки та протитуберкульозного диспансеру. Ініціаторами заходу виступили Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та управління охорони здоров’я міської ради.

Журналістам показали маршрут пацієнта хворого на туберкульоз – від профілактики, обстеження та виявлення туберкульозу. - Дане захворювання піддається лікуванню

Головне – вчасне виявлення туберкульозу. З 1995 року у світі оголошено епідемію туберкульозу. Були прийняті відповідні державні програми, залучено кошти Глобального фонду. Останні роки ми бачимо тенденцію до зниження. У 2014 році даний рівень складав на сто тисяч населення 75,9 осіб, а в 2015 році – до 65,9 осіб.
Рівень смертності не зменшився і протягом кількох років становить 13,9 осіб на сто тисяч населення, - повідомила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. На виявлення туберкульозу серед груп ризику протягом останніх років націлена робота соціальних працівників КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», повідомила заступник голови даного правління Юлія Чабанюк.
- Туберкульоз найбільш розповсюджене супутнє захворювання у ВІЛ-позитивних людей. Соціальні працівники надають супровід та здійснюють патронаж до лікувального закладу ВІЛ-позитивних. У разі підозри на туберкульоз, пацієнтів направляють на додаткове обстеження згідно медичного протоколу. Їх беруть на облік, проводять додаткове обстеження, призначають лікування. Ми постійно співпрацюємо з тубдиспансером. Торік нашими фахівцями було залучено до обстеження 400 осіб, з них 200 було направлено на обстеження захворювання на туберкульоз. Паличку Коха було виявлено у трьох осіб та відправлено на лікування за державні кошти, - зазначила на прес-конференції Юлія Чабанюк.
Флюорографічне або рентгенологічне обстеження потрібно робити щороку, наголошували фахівці, закликаючи кіровоградців бути уважними до свого здоров’я.

Прес-служба КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Борис .Кіровоград: Диво Ейфеля на Інгулі
Випадково побачив цей міст по TV і збагнув, що за півстоліття я проїжджав по ньому багато разів, але ніколи не бачив…
Вікторія .Кировоградский главпочтамт
Однозначно треба звернутися до Укрпошти, а не на сайт "Тусовка" (де ви зараз знаходитесь), бо це інформаційно-розважальне…
Вікторія .Відпочинковий комплекс "Казанок"
Не знаю, але мені здається навряд чи - там немає ліжок