Елементи грошової системи

02.06.20, 12:00

До грошової системи країни входять, встановлені в законодавчому порядку:

-найменування грошової одиниці, її співвідношення до іноземних валют та її умовний золотий вміст;

-валютний курс і режим зовнішньо-валютного обігу;

-види грошових знаків, які є обов’язковими для прийому по всій території країни;

-умови та порядок грошового обігу;

-ліміти вільної грошової готівки в касах суб’єктів всіх сфер господарської діяльності;

-методи банківського, фінансового, податкового і аудиторського контролю за грошовою системою.

Кожна країна визначає для себе грошову систему, в тому числі резервні активи, грошову одиницю, порядок чеканки монет і емісії грошових знаків.

Як правило, в кожній країні знаходяться в обігу білети національного банку (банкноти) або казначейські білети, та розмінна монета, яка вільно обмінюється на банкноти.

Література:

1.Яковенко Р. В. Основи теорії економікидля технічних спеціальностей :навч. посіб / Роман Яковенко. – Кіровоград : „Поліграф-Сервіс”, 2009. – 120 с. : іл.

2.Яковенко Р. В. Робоча програма дисципліни „Основи економічної теорії” для студентів денної та заочної форми навчання за галуззю знань 13 „Механічна інженерія”, спеціальностей 131 „Прикладна механіка”, 133 „Галузеве машинобудування”, 274 „Автомобільний транспорт”, 192 „Будівництво та цивільна інженерія” / Р. В. Яковенко, Г. К. Волчкова. – Кропивницький : ЦНТУ, 2017. – 36 с. Доступно за адресою: http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/bitstream/123456789/6986/1/200pdf.PDF.

3.Яковенко Р. В. Основи економічної теорії для технічних спеціальностей :конспект лекцій / Роман Яковенко. – Кропивницький : КНТУ, 2016. – 50 с. : іл. Доступно за адресою: http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/bitstream/123456789/6135/1/konsp16.PDF.

Р. В. ЯКОВЕНКО, к.е.н., доцентКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Яна .Ресторан "VIP-хатинка"
Такие заведения не должны находиться в жилом доме,такое впечатление что тамада и музыка у нас в квартире ,УЖАС,ВЫХОДНЫХ…
Umanska E."Лісова коза" запрошує у гості
Добрий день, а можна отримати якісь контакти, щоб домовитись на інший день?
Вікторія .База відпочинку “На гачок”
Відпочивали на базі сьогодні - 01.07.2020 - класний пляж! Ми приїхали біля 8.30 ранку, нас без проблем пустили (вхід на…