Наталя Журжер: На Кіровоградщині "партнерські" пологи стали звичними
Що змінилося на Кіровоградщині за роки чинності Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації 2006-2015» учасників засідання Прес-клубу поінформувала позаштатний акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров'я Кіровоградської облдержадміністрації Наталя Журжер, пише сайт "З перших вуст"
На базі обласної лікарні був створений перший в Україні обласний перинатальний центр ІІІ рівня допомоги. З’явилася комп’ютерна програма моніторингу вагітних з екстрагенітальною патологією за якої вагітність та пологи загрожують життю. Такі жінки забезпечувались контрацептивами, закупленими за рахунок державного бюджету.
В обласному перинатальному центрі, в пологових будинках обласного центру та пологових відділеннях центральних районних лікарень створені індивідуальні пологові зали, палати спільного перебування матері та дитини. Впроваджено сучасні перинатальні технології у всіх акушерських та неонатологічних відділеннях пологових будинків Кропивницького та районів області. Звичними стали “партнерські” пологи. Впроваджені клінічні протоколи з питань акушерства, гінекології, неонатології та педіатрії.
Постійно проводилось оснащення лікувально-профілактичних закладів області сучасним медичним обладнанням, зокрема, закуплено реанімаційні столики, інкубаційні трубки, лінеомати, кардіотокографи, кювези, дихальна апаратура.
Показник материнської смертності зменшився з 28,5% у 2008 році до 10,6%оу 2015 році, тобто знизився на 62,8%. Програмою визначено очікуваний результат зниження показника материнської смертності на 20%. Показник малюкової смертності зменшився з 10,91 % у 2009 році до 8,85%о у 2015 році. Рівень штучного переривання вагітності серед підлітків 15-17 років зменшився на 56,5%. Рівень штучного переривання вагітності в цілому зменшився з 22,8% у 2008 році до 14,5% у 2015 році, тобто зменшився на 36,4%. Програмою визначено зниження рівня штучного переривання вагітності на 20%. Рівень захворюваності на рак шийки матки знизився на 4,4%. Рівень онкологічної захворюваності та молочної залози знизився на 0,1%.
Але нової програми «Репродуктивне здоров’я нації» вже рік, як немає. І фінансування, відповідно, також. Концепція нової програми «Репродуктивне здоров’я нації 2017-2021» розроблена експертами проекту USAID "Репродуктивне здоров'я", із залученням провідних експертів та із урахуванням громадської експертизи. Втім, концепція вже понад півроку знаходиться в МОЗ і її підписання очікується з дня на день. Далі концепція має бути опублікована і відкрита для додаткових поправок та пропозицій (так званого, громадського обговорення).
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?