​Три роки реформи децентралізації на Кіровоградщині

05.02.18, 14:00

Три роки тому, 5-го лютого 2015 року було прийнято Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». За цей час на Кіровоградщині було створено тринадцять об'єднаних територіальних громад і ряд громад очікують відповідного рішення Центральної виборчої комісії.

Здавалося б, тринадцять громад – це немало, але порівняно із загальною площею всієї області, новостворені громади займають лише 10.34% площ. Тому у 2018-му році Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», прикладе максимум зусиль, щоб кількість громад на Кіровоградщині зростала

- Передумовою для старту реформи децентралізації став Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», який було ухвалено ще 1997 року. І цей закон є одним із найкращих у Європі, але попередня система управління територіями була не просто морально застаріла, а на певному етапі гальмувала їхній розвиток, - переконаний Олег Яременко, директор Центру розвитку місцевого самоврядування.

На його думку, нова система місцевого самоврядування відповідає потребам суспільства і своєму основному призначенню – забезпечувати сталий розвиток громад на Кіровоградщині та в Україні. Втім, нині на Кіровоградщині набуває соціальної гостроти потреба для подальшого проведення децентралізації, адже держава зі свого боку ухвалює законодавчі акти із розширення повноважень органів місцевого самоврядування, з управління земельними ресурсами, тож від мешканців області очікується активізація та участь у прийнятті рішень.

- Об’єднання територіальних громад на Кіровоградщині здійснюється тими темпами, які відповідають дотриманню принципів конституційності, добровільності та економічної ефективності, але, звісно, ми очікуємо пришвидшення цих темпів, і зі свого боку Центр розвитку місцевого самоврядування надає максимальну безкоштовну юридичну та консультаційну підтримку громадам, - наголошує Олег Яременко, директор Центру.

Якщо журналістам потрібні коментарі чи консультації від радників центру, звертайтеся будь-ласка до Вікторії Талашкевич, радниці з питань комунікації за телефоном: 050-321-39-19 та поштою: viktoriiatalashkevych@gmail.com Якщо представникам ініціативних груп у громадах потрібні коментарі чи консультації від експертів і експерток Центру, а це радниця з питань децентралізації Валентина Шеремет, радник з регіонального розвитку Денис Абрамов та радниця з питань місцевих бюджетів Олена Савченко, телефонуйте будь ласка помічниці директора центру Катерині Сугар, номери: (0522)32-02-86 або 095-356-35-98.

Сторінка Центру на FB



Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!