Об’єднавшись, можна досягнути більшого, аніж поодинці. Про це свідчить не тільки особистий досвід кожного, хто читає дану статтю, а ще й історична пам’ять нашого народу. Принаймні дві приказки одразу спадуть вам на думку, після першого речення: «Один у полі не воїн» та «Гуртом і батька легше бити». І справа тут не у війні, чи родинних конфліктах.
Учасники семінару
Справа у спільності інтересів та консолідації зусиль і ресурсів, яких нам часто не вистачає для досягнення мети.
Саме для об’єднання досвіду, знань, зв’язків та можливостей журналістів і лідерів громадського сектору у п’яти областях України було створено проект «
Регіональні Голоси за Демократію», який на теренах нашої держави впроваджують Інститут із міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів (DVV International) та «Прес-клуб реформ» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Аніта Якобсоне, регіональний директор DVV International в Україні, Молдові, Білорусії
Телевізійники, активісти молодіжних організацій, газетярі, експерти з питань активізації виборців, блогери, фахівці з тендерних тем, ведучі радіопрограм, члени громадських рад – понад тридцять небайдужих українців та українок із Вінниці, Житомира, Запоріжжя, Кіровограду та Херсону зібралися цими днями у столиці, щоб обговорити питання демократії, розвитку третього сектору, важливості місцевих виборів та сутності децентралізації.
Німецький політолог Андреас Умланд
Німецький політолог Андреас Умланд, лекція якого на тему «Демократія та громадянське суспільство: Науковий підхід» стала першою у серії навчальних занять для учасників проекту, провів цікаві паралелі між історичними етапами становлення демократії у різних країнах та поточною політичною ситуацією в Україні. Його аналіз окремих рішень, що їх приймали та продовжують приймати українські політики різного рівня, викликав чимало жвавих дискусій та запитань в аудиторії.
Як фахівець з питань російського ультранаціоналізму та авторитаризму, європейського неофашизму та порівняльної демократизації, Андреас Умланд презентував учасникам семінару різні точки зору на історичні політичні та суспільні процеси, що відбуваються у світі, Європі та Україні, і кожного дня змінюють наше життя.
Згадуючи про історію, нехай і сучасну, варто сказати, що свого часу (у грудні 2013-го року тодішній народний депутат від Партії регіонів Олег Царьов направив у Службу безпеки України і Міністерство закордонних справ запит про оголошення ряду іноземних громадян, в тому числі і Андреаса Умланда, персонами нон грата. Так як вони, на думку Царьова, можуть мати відношення до протестних виступів в Києві.
Андреас Умланд став ініціатором та автором тексту відкритого листа більше ста німецькомовних експертів по Східній Європі від 11 грудня 2014, в якому дана відповідь авторам поширеного 5 грудня цього ж року відкритого листа 60-ти німецьких, головним чином колишніх політиків, які з про-російських позицій закликали «не допустити нової великомасштабної війни в Європі». У створеній Умландом спільній заяві ста експертів та науковців, яку названо «Захищати мир, а не заохочувати експансію» чітко наголошується, що в українському конфлікті Росія однозначно виступає в якості агресора!
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?