Мандрівка містами Європи
Історія цього свята бере свій початок 9 травня 1950 року, коли Роберт Шуман – міністр закордонних справ Франції, вніс пропозицію створити об’єднану Європу для налагодження мирних взаємовідносин на континенті. Він закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни, що ледве оговталися від Другої Світової війни, об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військових потужностей) та віддати їх в управління новій наднаціональній структурі, уникнувши таким чином накопичення військової могутності одна проти одної. Це був важливий крок на шляху до зміцнення миру в Європі і перший крок на шляху до створення Європейського Союзу, який сьогодні налічує 28 держав-членів і 5 країн-кандидатів.
На Міланському саміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати День Європи 9 травня. Разом з 9 травня символами Європейського Союзу стали прапор з дванадцятьма золотими зірками на синьому фоні (кількість зірок не пов’язана з кількістю держав-членів), гімн «Ода до радості» (мелодія гімну взята з Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена) та девіз – «Єдність у різноманітті».
В Україні День Європи святкується щорічно кожної третьої суботи травня, починаючи з 2003 року. Свято встановлене Указом Президента України з урахуванням стратегічного курсу нашої держави на зближення з країнами Європейського Союзу. Новий етап у відносинах України з ЄС розпочався 21 березня 2014 року, коли глави держав та урядів Європейського Союзу та Прем’єр-міністр України підписали політичні положення Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною. Підписання даного документа підкреслило сильну підтримку нашої держави з боку ЄС у складні часи.Основу експозиції складають живописні твори одеського художника Сергія Дриги. Переважно уявні урбаністичніпейзажі живописця поєднують у собі окремі, дуже впізнаванні, елементи архітектури різних європейських міст – Кракова, Венеції, Антверпена, Брюгге та ін.
Тонким ліризмом пронизана робота «Святі місця Флоренції» народного художника України, голови Одеської обласної організації НСХУ Анатолія Горбенка.Своєрідною трактовкою одного з найулюбленіших сюжетів світового мистецтва відзначається «Викрадення Європи» народного художника України, голови Кіровоградської обласної організації НСХУ Михайла Надєждіна.
Свіжістю, легкістю і оптимізмом наповнений акварельний малюнок «Дощ пройшов» художника-земляка з м. Олександрії Степана Ніколенка.
Тонкою стилізацією, повноголоссям кольору та оригінальною мистецькою технікою вражає робота «Порт. Баркаси» французького художника українського походження Віктора Орлі (Геннадія Гребньова).Окремим блоком представлено живописні і графічні твори кіровоградського художника Ростислава Климишина з краєвидами Болгарії – країни, чиї мрії повернутись до європейського дому не знищили ні Османська імперія, ні радянська ідеологія.
У 2014 році святкування Дня Європи в Україні припадає на 17 травня – в день, коли буде проходити Х Міжнародна акція «Ніч музеїв», покликана наблизити культурну спадщину до глядача, показати за допомогою нетрадиційного знайомства з музеями їх значущість, а також різноманітність світової музейної спільноти.
Володимир Мороз – науковий співробітник Кіровоградського обласного художнього музею
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?