Кобзарська пісня – душа українського народу
10.12.13, 9:30
![](https://d.tusovka.kr.ua/data/news/001481/images/main/in-text-IMG_8420.jpg)
Минулого тижня у Кіровоградському обласному художньому музеї, в рамках роботи літературно-музичної вітальні,
відбувся тематичний вечір «Кобзарська пісня – душа українського народу».
![Кобзарська пісня – душа українського народу](https://d.tusovka.kr.ua/data/news/001481/images/4844/in-text-IMG_8404.jpg)
Кобзарська пісня – душа українського народу
Бандура – один з найдавніших українських струнно-щипкових інструментів лютневого походження. Первинні кобза та бандура існували як різновиди одного інструмента. Кобза – давніший вид інструмента, а бандура – пізніший, більш удосконалений.
![Кобзарська пісня – душа українського народу](https://d.tusovka.kr.ua/data/news/001481/images/4845/in-text-IMG_8407.jpg)
Кобзарська пісня – душа українського народу
Тематичний вечір «Кобзарська пісня – душа українського народу» розпочався музичними номерами. У виконанні студента Національного університету харчових технологій, лауреата Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, випускника Кіровоградської музичної школи № 2 ім. Ю.С. Мейтуса Олександра Малахатька прозвучали музичні твори: «Мелодія» М. Скорик, «Варіації на тему Генделя» В. Бенедетті, «Елегія» Я. Верещагіна.
![Кобзарська пісня – душа українського народу](https://d.tusovka.kr.ua/data/news/001481/images/4846/in-text-IMG_8409.jpg)
Кобзарська пісня – душа українського народу
Своє захоплення творчим доробком українських композиторів продемонстрував бандурист-аматор, лауреат Міжнародного конкурсу «Волинський кобзарик» (м. Луцьк), випускник Кіровоградської музичної школи № 2 ім. Ю.С. Мейтуса Юрій Баранок. У його виконанні прозвучав фрагмент «Запорозького маршу» видатного хранителя кобзарського мистецтва Євгена Адамцевича.
![Кобзарська пісня – душа українського народу](https://d.tusovka.kr.ua/data/news/001481/images/4847/in-text-IMG_8422.jpg)
Кобзарська пісня – душа українського народу
З інформацією про історію розвитку кобзарства в Україні виступила кандидат мистецтвознавства, викладач Кіровоградського музичного училища Марина Долгіх. Також в рамках заходу відбулася презентація живописного полотна «Спогади про минуле» (2013) члена обласної громадської організації «Єлисаветградський узвіз», народного майстра Віктора Луганщука.
![Кобзарська пісня – душа українського народу](https://d.tusovka.kr.ua/data/news/001481/images/4848/in-text-IMG_8416.jpg)
Кобзарська пісня – душа українського народу
Фінальним акордом тематичного вечора став виступ учня Кіровоградської музичної школи № 2 ім. Ю.С. Мейтуса по класу бандури (викладач Т.О. Поліщук), лауреата Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, переможця міського конкурсу «Дитина року-2013» Ігоря Тарана. У його виконанні прозвучали музичні твори: «Мрія» С. Баштана, «Ніч яка, Господи» М. Старицького, «Черемшина» В. Михайлюка, романс «Ти не моя» С. Руданського. Захід супроводжувався серією тематичних відеопрезентацій «Бандуристи та кобзарі в образотворчому мистецтві», «Кобзарі та українське козацтво», «Образи кобзарів у радянському та сучасному кінематографі».
автори - Олена Степанок – завідуюча відділом науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею, Володимир Мороз – науковий співробітник Кіровоградського обласного художнього музею
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?