Межові камені або Менгіри
Категории: Достопримечательности
село Нечаївка, Компаніївський район«Міжове каміння» — археологічна пам'ятка України часів пізнього неоліту. Являє два ряди з 12-ти паралельних кам'яних монолітів — алею менгірів. Можливо, це культова споруда, пов'язана з божеством Сонця. Ряди зорієнтовані зі сходу на захід, висота паралельних пар брил однакова. Найвища друга пара (до 1,50 м), висота наступних поступово зменшується. Відстань між сусідніми брилами рядів збільшується. Кваліфікованих археологічних досліджень пам'ятника не проводилось. «Міжові камені» розташовані поблизу злиття річок Саваклея та Саваклейчика, неподалік сіл Нечаївка та Голубієвичі.
За легендою каміння встановив диявол, коли хотів розділити землю на дві частини: для грішників і для праведників. Але Бог зруйнував кордони. Залишилося тільки це каміння від колишнього кордону.
У багатьох країнах Європи, серед полів і лугів, на високих пагорбах, біля старовинних храмів, у лісах, часто прямо посеред доріг і на галявинах біля будинків, де живуть люди, височіють величезні камені — менгіри (менгір так і перекладається — «довгий камінь») ). Іноді вони стоять поодинці, іноді вишиковуються в кільця та півкола або утворюють довгі ряди та цілі алеї. Деякі спрямовані прямо вгору, інші нахилені і здається, що падають. Але це «падіння» триває вже п'ять, а то й шість тисяч років: саме стільки часу, на думку вчених, існують найдавніші з них. Бретонці називають їх пельванами, що означає «стовп-каміння», а англійці — «камінням, що стоїть». Багато дослідників вважають їх першими достовірно рукотворними спорудами, що збереглися до наших днів.
Група велоклубу "Там-де-ми" побувала тут - частково їх фото, а також фото сайту "Природа та туризм у Кіровоградській області" використані нижче.
Комментарии
Что мне даст регистрация?