Пам'ятник Тарасові Шевченку

Категории: Достопримечательности

вулиця Шевченка, 5\22, Кіровоград

Кіровоградський пам'ятник Тарасові Шевченку розташований у середмісті в сквері Шевченка перед будівлею Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей імені Т. Шевченка.

Автори пам'ятника - відомі київські скульптори Макар Вронський і Анатолій Гончар та місцевий кіровоградський архітектор Анатолій Губенко. Пам'ятник являє собою бронзову повнофігурну скульптуру Тараса Шевченка заввишки 2,8 м, встановлену на гранітному прямокутному постаменті (розміри 2,4 х 1,1 м), доповненому стилобатом. Загальне трактування постаті Шевченка є традиційним для радянської монументалістики і для манери М.К. Вронського, зокрема, - попри різницю в деталях пам'ятник нагадує споруджений на чверть століття раніше донецький, того ж автора.

Сучасний пам'ятник Тарасові Шевченку в Кіровограді — не перший у місті. Перший пам'ятник Кобзареві в Кіровограді було встановлено з нагоди століття від смерті великого поета 1961 року. Місце обрали перед збудованою 1958 року обласною бібліотекою для дітей. Однак пам'ятник виявився недовговічним — збудований із нетривких матеріалів він зруйнувався. Постало питання про заміну пам'ятника на тому ж самому місці. Відтак 24 грудня 1982 року в центрі Кіровограда було встановлено сучасний монумент Кобзареві. Рішенням Кіровоградського виконкому № 281 від 16 травня 1985 року пам'ятник взято на облік пам'яток міста, пише Вікіпедія.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Борис .Кіровоград: Диво Ейфеля на Інгулі
Випадково побачив цей міст по TV і збагнув, що за півстоліття я проїжджав по ньому багато разів, але ніколи не бачив…
Вікторія .Кировоградский главпочтамт
Однозначно треба звернутися до Укрпошти, а не на сайт "Тусовка" (де ви зараз знаходитесь), бо це інформаційно-розважальне…
Вікторія .Відпочинковий комплекс "Казанок"
Не знаю, але мені здається навряд чи - там немає ліжок