Коли комунікація — ключ до змін: як півсотні жінок з Кропивницького вчилися адвокатувати свої ідеї

Днями у бізнес-центрі “Єлисаветград” відбувся особливий тренінг — не просто навчальний захід, а справжня майстерня сміливих змін. Під керівництвом досвідченої тренерки Ірини Семенової, журналістки, підприємниці, засновниці PR-агенції SEMENOVA MEDIA, понад 50 жінок з Кропивницького занурилися в тему ефективної комунікації та адвокації соціальних ініціатив.
Захід відбувся у рамках проєкту «Жінка. Дім. Зміни: Перетворення через досвід», що його втілює громадська організація "Прес-клуб реформ" за підтримки Європейського фонду за демократію (EED), та об’єднує жінок із різним життєвим бекграундом навколо спільної мети — посилити свій голос, зробити помітним свою працю та навчитися впливати на суспільні процеси.
Коли слово здатне змінити місто
“Наша мета — не просто навчити писати пресрелізи чи вести соцмережі, — пояснює Ірина Семенова. — Ми говоримо про глибшу цінність: як донести меседж так, щоб вас не просто почули, а підтримали. Щоб у суспільстві з’явився резонанс, здатний запустити реальні зміни”.
Тренінг стартував із реального кейсу: Ірина розповіла про комунікаційну кампанію в Черкасах, що почалася з ідеї велопробігу, а завершилась ухваленням міської програми з розвитку велоінфраструктури на 22 мільйони гривень. Це був наочний приклад того, як правильно вибудувана стратегія — з емоціями, чіткими меседжами, роботою з медіа і соціальними мережами — здатна змінити обличчя міста.
Від емоції до дії
Після натхнення прийшов час роботи. Учасниці об'єдналися в п’ять команд — кожна представляла свою соцмережу: Facebook, Instagram, TikTok, Telegram та LinkedIn. Завдяки вправам з визначення аватару цільової аудиторії та створення “карти емпатії”, жінки вчилися бачити свій проєкт очима майбутніх прихильників — розуміти їхній біль, сумніви, надії та мотивації.
“Для мене стало відкриттям, що перед тим як щось комунікувати, треба точно знати: кому саме ти це говориш і чого ця людина насправді хоче, — ділиться учасниця тренінгу, пані Олена. — Завдяки вправі з аватаром я зрозуміла, що маю змінити свою тональність і фокус у повідомленнях”.
Наступним кроком стало формування ключових повідомлень за структурою АВС — увага, вигода, заклик до дії. Кожна команда створювала свій меседж, готувала фліпчарт і презентувала результати — у формі “виставки ідей”.
Пресреліз — не тільки для журналіста
У другій половині тренінгу учасниці дізналися, як будувати відносини з журналістами, готувати прес-анонси і релізи, шукати “новинність” у своїй роботі. Тренерка поділилася практичними лайфхаками з власного досвіду: як не “загубитися” серед новин, як вибудовувати взаємовигідне партнерство із медіа, чим зацікавити редакторів.
“Пресреліз — це як бізнес-картка вашої ідеї. Його має бути цікаво читати. А ще краще — він має надихати”, — зазначила Ірина.
Кожна команда тренувалася писати реліз на основі свого аватару, карти емпатій та створеного меседжу. Дехто писав про благодійні події, інші — про ініціативи для молоді або екологічні проєкти. Тренерка давала зворотний зв’язок: чи зрозуміло, про що ініціатива, чи викликає інтерес, чи є чіткий заклик до дії.
Соцмережі як союзниці змін
Останній блок присвятили соціальним мережам: як правильно обрати платформу, як варіювати типи контенту — навчальний, емоційний, заклик, звіт. На прикладі громадських ініціатив з Черкас Ірина показала, як навіть маленький проєкт може стати “віральним” і зібрати аудиторію.
Команди розробили свій контент-план відповідно до своєї платформи. Наприклад, Telegram-група створила стратегію оперативного інформування для захисту парку, TikTok-група придумала челендж, Instagram-група — серію сторіз з історіями героїнь. Презентації були щирими, креативними, і кожна з них — це вже маленький проєкт.
“Ми не просто створювали контент, — говорить учасниця Наталія, — Ми створювали інструменти, які зможемо використати вже завтра”.
“Знання — це сміливість говорити”
На завершення кожна учасниця записала на стікері “свій наступний крок” — конкретну дію, яку планує зробити найближчим часом. Хтось — запустити сторінку ініціативи, хтось — запросити журналіста на подію, хтось — змінити тон повідомлень у соцмережах.
“Для мене цей тренінг — про сміливість. Сміливість говорити, просити про підтримку, відкрито заявляти про те, що робиш щось цінне для громади. І знати, як це сказати правильно”, — поділилася враженнями учасниця Ірина.
Керівниця проєкту “Жінка. Дім. Зміни” Вікторія Талашкевич зазначає: “Ми бачимо, як завдяки подібним заходам жінки з різних громад стають видимими, впевненішими, готовими брати відповідальність. Для нас важливо не просто навчити, а підтримати у втіленні. І цей тренінг — ще один крок у бік змін, що починаються з кожної з нас”.
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?