В Кропивницькому відбувся третій Регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України»

28.05.24, 12:00

Днями в місті Кропивницький відбувся третій Регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України». Форум покликаний надати платформу ветеранам та спортсменам для сприяння фізичному та психологічному відновленню учасників бойових дій.

Мета заходу – обговорення актуальних проблем реабілітації ветеранів війни, шляхів їх вирішення, перспектив реабілітації через фізичну культуру та спорт, розбудови ветеранської спортивної спільноти в регіоні.

На форумі були присутні військовослужбовці, ветерани, спортсмени, представники Кіровоградської обласної військової адміністрації, очільники громад, депутати, представники бізнесу – кожен з них поділився власним досвідом щодо залучення ветеранів до занять спортом та створення ветеранської спортивної спільноти в регіоні.

«Сьогодні відбулась професійна розмова про актуальне в умовах війни. Відновлення важкопоранених, їх соціалізація, створення для ветеранів комфортних умов для тренувань. Позитивні приклади по країні і зокрема, у нас в Кіровоградській області вже є. Але це надзвичайно багатогранний процес, що потребує фінансових і організаційних зусиль. Весь цей комплекс має бути заточеним на єдину мету – повернути воїнів до нормального життя, зокрема і через спорт», - зазначив під час виступу Андрій Райкович, начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації.

Під час форуму говорили про важливість відкритого діалогу з питань спортивної реабілітації та соціальної реінтеграції, а також підняття мотивації займатися фізичною культурою та спортом серед ветеранів війни.

«Сьогодні ми працюємо над створенням хабів з реабілітації та забезпеченням належних умов для тренувань ветеранів в нашому регіоні. На базі спортивного клубу «Борець» вже функціонує один з таких просторів, де військовослужбовці та ветерани мають змогу безкоштовно проходити спортивну реабілітацію за допомогою бразильського джиу-джитсу. Це не лише фізична реабілітація, а й важлива частина їх повернення до активного життя», – розповів Михайло Бєжан, заступник міського голови Кропивницького, депутат міської ради від політичної партії «Слуга Народу».

«Нажаль після закінчення війни в Україні буде багато ветеранів, які потребуватимуть якісної реабілітації. І ефективним інструментом реабілітації через спорт може стати залучення ветеранів до змагань «Сильні України», - переконаний Василь Вірастюк, народний депутат України від «Слуги Народу», почесний президент Федерації стронгмену України»

Довідка

«Сильні України» – всеукраїнські спортивні змагання з адаптивних видів спорту серед ветеранів та чинних військовослужбовців, які отримали травми та поранення (видимі та невидимі) під час участі в бойових діях на території України. Змагання започатковані в 2023 році та стали частиною системи спортивно-реабілітаційних заходів для ветеранів війни ГО «Федерація стронгмену України» за підтримки депутатів політичної партії «Слуга Народу» та меценатів. У жовтні 2023 року на міжнародному фестивалі Arnold Classic Europe в Мадриді ветерани, учасники першого всеукраїнського туру змагань, встановили світовий рекорд з адаптивного стронгмену, протягнувши за канат в упорі сидячі 4 вантажівки загальною масою 35 тон на 20 метрів за 30,69 секунди.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!