У Кропивницькому прийомних батьків навчали цифровій грамотності
Тренінги
з цифрової освіти у рамках програми навчання для прийомних батьків та
батьків-вихователів Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та
молоді провели бібліотекарки ОУНБ імені Дмитра Чижевського. З ініціативою
виступила директор книгозбірні Валентина
Животовська.
Однією з ключових складових медіаграмотності є критичне мислення. Особистість, яка володіє навичками критичного мислення, легко може знайти потрібні дані в інформаційному потоці і перевірити її. Критично мисляча людина вільна у своєму виборі та приймає власні рішення з важливих питань, нею важко маніпулювати.
У перший день навчання амбасадорка цифрової грамотності Світлана Волкова ознайомила учасників з основами медіаграмотності та інформаційно-комунікативної техніки.
Учасники в запропонованих тренеркою прикладах досить активно визначали проблеми. Для їх вирішення вчилися збирати та перевіряти докази на логічність з декількох джерел. Розглядали та порівнювали різні види інформації – факти, статистику, інформацію з першоджерел.
На другий день онлайн-тренінгу фахівчиня з цифрової грамотності Наталя Андрійченко надала учасникам інформацію щодо ефективного використання нових державних онлайн-послугна порталі «Дія», пов’язаних з процедурами усиновлення та опіки. Було розглянуто умови, терміни замовлення і виконання відповідних електронних заяв та практичні моменти створення цифрового підпису для персонального засвідчення запитів і довідок.
Потенційним батькам і опікунам запропонували освітні серіали «Безпека дітей в інтернеті», «Кіберняні», «Школа без цькувань», «Бути поруч» на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта». Дані курси спрямовані на розвиток у дітей знань і навичок безпечного використання різноманітних ігрових платформ, інтернет-спільнот, месенджерів. Вони інформують про правила захисту від кібербулінгу, персональних даних, практики освітньої психології, методи роботи з булінгом, розуміння почуттів та емоційних реакцій малечі, корисні техніки щодо подолання стресових станів у дорослих і дітей.
Під час практичної частини навчання тренерка допомагала учасникам опанувати сервіси мобільного додатку «Дія», які стануть у нагоді батькам неповнолітніх дітей. Зокрема, створення електронного підпису в застосунку «Дія», додавання цифрового свідоцтва про народження, замовлення витягу про зареєстроване місце проживання дитини, перегляд телевізійних дитячих каналів.
За підсумками тренінгів прийомні батьки та батьки-вихователі отримали рекомендації щодо поглибленого навчання та проходження тестування з вищезазначених тем на освітніх платформах з цифрової грамотності.
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?