Історичний календар Володимира Боська презентували у Кропивницькому
У бібліотеці імені Чижевського відбулася
презентація книги відомого кропивницького дослідника, краєзнавця,
мистецтвознавця Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди.
Події. Факти. 2022 рік. Нариси та розвідки з історії художнього життя краю:
Земська рисувальна школа, митці, колекціонери, виставки, картини, ікони».
Календар складається з двох великих розділів: пам’ятних дат та наукових розвідок, пов’язаних з історією художнього життя Єлисаветграда, яке, на переконання рецензента видання галериста Миколи Цуканова, виявилося напрочуд багатим на видатні події та імена.
«Володимир Миколайович, як дослідник та історіограф користується великим авторитетом серед читачів. Видання розраховане на популяризацію нашої історії. Босько робить це надзвичайно захопливо. Після виходу робіт Володимира Миколайовича попит на героїв його публікацій у бібліотечних відділах подвоюється», - зазначила завідувачка відділом мистецтв Світлана Ушакова.
«Календар для мене особливо дорогий, бо це вісімнадцять років життя, присвячених роботі в картинній галереї, а потім в обласному художньому музеї», - зізнався Володимир Босько.
Далеко не все, що хотілося, за словами автора, він включив у календар. Наприклад, історію створення музею Осмьоркіна та атрибуції картин невідомих художників. Володимир Босько згадав про Григорія Гнатюка та Володимира Кірьянова та зізнався, що писати про сучасних художників надзвичайно важко.
З нового року історичний календар з’явиться в усіх бібліотеках Кіровоградщини, в тому числі шкільних.
Відео презентації книги Володимира Боська можна побачити на бібліотечних сторінках у Facebook (https://www.facebook.com/ounb.kirovohrad/videos/340409504256149) та YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=ldcDy3RHxPs ).
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?