​Регіональна конференція: учасники вирішили, що буде з радіаційним захистом Кіровоградщини

02.06.21, 12:00

У Кропивницькому, 31 травня, відбулась регіональна конференція "Шляхи вирішення проблем урановидобувних територій щодо зменшення ризиків від іонізуючого випромінювання". Учасниками заходу стали екоактивісти та представники державних інституцій, відповідальні за захист населення від радіаціних ризиків, в тому числі радону. В результаті дискусій та обговорень, було досягнуто згоду підтримати проект обласної Комплексної програми захисту населення Кіровоградської області від іонізуючого та радонового впливу на 2021-2025 роки.

Відкриваючи зустріч, ініціатор конференції, виконавчий директор громадської організації «Флора», Шестакова Людмила, наголосила на важливості плідної співпраці, незважаючи на постійні зміни керівництва Кіровоградської ОДА.

Сучасну ситуацію з радіаційним та радоновим забрудненням Кіровоградської області, представив керівник аналітично-дослідного відділу ГО «Флора», Бочаров-Туз Володимир. Під час своєї презентації, він проінформував присутніх про результати аналітичного дослідження «Вплив уранодобувної промисловості та природних факторів на навколишнє середовище і здоров’я людей у Кіровоградській області».

Резюмуючи свій виступ, пан Володимир зазначив, що «фактично мешканці Кіровоградської області і дихають, і п’ють і споживають радіонукліди, зокрема радон, уран та інші радіоактивні елементи». Передаючи слово наступному спікеру, представник ГО «Флора» наголосив, що єдиним рішенням означеної проблеми є введення в дію ефективної програми захисту населення від надмірного іонізуючого випромінювання.

Проект саме такої програми, презентував начальник управління з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Кіровоградської обласної державної адміністрації Володимир Андрійович Слінченко. Протягом свого виступу начальник управління, детально описав зміст проекту обласної Комплексної програми захисту населення Кіровоградської області від іонізуючого та радонового впливу на 2021-2025 роки.

В ході чисельних дискусій, учасники зустрічі погодились, що проект програми є лише першим але ефективним кроком у вирішенні радіаційних проблем області і має бути прийнятий Кіровоградською обласною радою.

Наявну ситуацію щодо подальших процедур, необхідних для прийняття проекту програми, прокоментувала виконуюча обов’язки начальника департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської обласної державної адміністрації Ганна Олександрівна Гоменюк. Зокрема, вона зазначила, що протягом найближчих тижнів, очікується виділення коштів з обласного бюджету для проведення стратегічної екологічної оцінки проекту програми. Після проходження цієї оцінки, проект програми буде направлено на розгляд Кіровоградської обласної ради.

Завершуючи конференцію, екоактивісти ГО «Флора», запевнили присутніх, що докладатимуть максимум зусиль для прийняття проекту згаданої програми Кіровоградською обласною радою вже в середині 2021 року.

Ця публікація підготовлена в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки та рекомендації належать авторам публікації і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст публікації несе виключно Громадська організація «Флора», м. Кропивницький, що виконувала проект “Екологічно безпечна Кіровоградщина: через спільне дослідження до спільних рішень”.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!