У книгозбірні шукали код літературознавства рідного краю

22.04.21, 11:00

Нові творчі доробки презентували в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відомі літераторки Кіровоградщини Антоніна Царук та Наталія Бідненко.

У книзі поетеси і перекладачки Антоніни Царук «Коди золотих рун» зібрані понад 80 рецензій, відгуків та промов, які авторка писала впродовж десяти років. За словами літературної критикеси, це своєрідний пошук коду до літературознавства рідного краю і разом з тим радість відкриття неповторних голосів, на які так щедра українська земля.

«У цій книзі йдеться перш за все про сенс життя, про те, який моральний вибір ми робимо на межі між життям і смертю», – зазначила літераторка під час презентації.

Назва книжки – «Коди золотих рун» – невипадкова. Рунами наші предки користувалися ще до кирилиці, яку народові нав’язав цар Московії.

«Руни – це код нашого народу. Скільки б ми не переживали навал, орд, ми стоїмо. Тому що з нами наше слово і наша внутрішня свобода. За Дарвіном, виживають ті види, які пристосовувалися до середовища. Але народ, який пристосовується, просто нівелюється. Щоб вижити, нам треба себе зберегти у своїй неповторності. Ця книга з’явилася завдяки тому, що є багато земляків, які пишуть прекрасні речі. Я маю насолоду їх прочитати, сподіваюсь, проаналізувати і написати своє бачення, тому що література існує тоді, коли є контакт з читачем. Тоді література, книга відбулася», – зазначила Антоніна Царук.

Золоті коди для дослідниці – це певна пасіонарність, адже у слові нам приходить істина. Як зауважили на презентації шанувальники творчості Антоніни Царук, її робота, осмислення творчості того чи іншого письменника, дає читачам імпульс до того, щоб подивитися на вже прочитане під новим кутом.

«Бузковий вечір» – восьма книга Наталії Бідненко. В тематиці віршів нової збірки поетеса залишається вірною собі: вона оспівує красу і любов. Красу людських стосунків, любов до рідної землі і любов чоловіка і жінки.

«Для мене жінка і любов – слова-синоніми. Я перестану писати вірші про любов, коли в світі зникне любов», – зізналася Наталія Бідненко. Оплесками зустрічали учасники творчої зустрічі нові твори поетеси.

З доробками членкинь Національної спілки письменників України, лауреатками різноманітних літературних премій Антоніною Царук та Наталією Бідненко можна ознайомитись у фондах головної книгозбірні області. Книги побачили світ завдяки обласній програмі розвитку книговидання та книгорозповсюдження.


авторка - Лариса Семенова, відділ соціокультурної діяльності ОУНБ ім. Д. Чижевського
джерело:
З перших уст



Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!