​Галина Талалаєва: «Місія – рятувати життя»

04.04.21, 16:00

Можна змінювати міста і місця роботи, але змінити своє покликання – неможливо, особливо, якщо мова йде про порятунок інших.

Галина Миколаївна Талалаєва на Кіровоградщину приїхала п’ять років тому із Луганської області. У мирне життя – ввірвалася війна, через яку жінка залишила все.

Почати спочатку, відкрити нову сторінку… Це вона мала зробити, щоб знову впустити у серце спокій, віру, зберегти цінності... І робила повільними кроками, адже місія – рятувати людські життя, допомагати – з нею все життя.

Галина Талалаєва працює у медичній сфері. Наразі вона лікар-інфекціоніст КНП «Світловодської центральної районної лікарні при Світловодській міській раді». Двері її кабінету «Довіра» завжди відриті для пацієнтів, адже тут, дійсно, довіра між медиком і пацієнтом.

З березня 2018 року Галина Миколаївна плідно співпрацює із проектом «HealthLink» в ролі медичного координатора проекту з закладі охорони здоров`я. Її завдання полягає в координації медичних працівників та пацієнта, та переадресації їх до соціального працівника.

- Наприклад, прийшов до мене на обстеження Кирило, де за медичними показами йому було рекомендовано пройти тест на ВІЛ, ми провели з ним дотестову консультацію. Пояснили навіщо проходити тестування на ВІЛ, чому так важливо знати про свій ВІЛ-статус, тобто турбуватися про власне здоров’я. Чоловіка обстежили і діагностували ВІЛ. У Кирила шок, стрес. Він не знає, як бути і куди бігти. Звісно, ми проводимо післятестову консультацію, розповідаємо про наявне лікування. Однак чоловік потребує додаткової підтримки. У рамках проекту «HealthLink» ми пропонуємо послуги консультанта із соціального супроводу. Кирило погоджується, бере візитку, телефонує і домовляється про зустріч. І далі вони спілкуються півтори години. Чоловік повертається до життя, - розповідає Галина Миколаївна, додаючи, що таких історій багато, коли соціальний працівник «підхоплює» пацієнта і вчасно виводить його із шокового стану, мотивує не полишати прийом лікування, мотивує на життя...

Галина Талалаєва у медицині 38 років. І майже весь цей час не просто діагностує захворювання, не просто призначає лікування, а й допомагає ВІЛ-позитивним людям, проводить консультування, розповідає про ВІЛ, вчить не жити за міфами, долає стереотипи, наголошує на важливості прийняття ВІЛ-статусу і лікуванні.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!