​Представники і представниці громад Кіровоградщини - за виваженість в ухваленні змін до Конституції

12.03.20, 14:00

Делегація членів Асоціації міст України в Кіровоградській області була найчисельнішою під час проведення публічних консультацій змін до Конституції України в частині децентралізації, що відбулись в Дніпрі, - повідомляє Кіровоградське РА АМУ.

Сам факт проведення публічних консультацій є позитивним кроком в пошуку консенсусу між представниками різних гілок влади. Адже експерти Асоціації міст України аргументовано і чітко відстояли позиції самоврядування і не підтримали два попередні законопроекти змін Конституції. Нині позиції муніципалітетів консолідовано представили всі регіони, взявши активну участь у обговореннях.

«Розроблена Асоціацією міст України концепція змін до Конституції - це виважена позиція представників органів місцевого самоврядування. Всі пропозиції пройшли обговорення на рівні міських, селищних і сільських рад. Дуже добре, що є багато однодумців із розумінням того, що зміни до Конституції не вносяться кожен місяць чи рік. Цей важливий документ для громад на десятки років і він має бути якісним» - зазначив Юрій Гульдас, член Правління АМУ, голова Маловисківської ОТГ.

Олена Богоявленська, секретар міської ради міста Олександрія під час проведення консультації наголосила: «По суті, це друге коло публічних консультації. Перше ми пройшли саме в складі Асоціації міст України. Сьогодні ми всі маємо можливість представити свою думку, але головне в цьому процесі відмежувати власне «Я» і відстоювати державницьку позицію - відповідальну позицію, бо від цього залежить ефективність муніципального управління на рівні громад і найголовніше - це якість життя людей на територіях. Побудова стійкої і позитивної комунікації в цьому процесі – завдання кожного з присутніх. Я думаю, що процес однозначно призведе до позитиву і відповідальних кроків. Всі ми присутні тут, усвідомлюємо, що Конституція - це головний закон, за яким держава буде жити протягом тривалого часу. Він має гарантувати громадянам захищеність та впевненість у завтрашньому дні».

Під час проведення обговорення змін представники громад наполягали на дворівневому місцевому самоврядуванні та 100-відсотковій гарантії фінансування державою делегованих повноважень. Представники муніципалітетів особливо акцентували увагу на правових гарантіях. Адже зупинення та скасування актів органів місцевого самоврядування має здійснюватися виключно у судовому порядку.

«Правильно сьогодні звучало. Хотілося б, щоб нас почули. Я думаю, що голос місцевого самоврядування повинен бути врахований. Ці зміни в Конституції дадуть можливість кращого життя для наших дітей, онуків і майбутніх правнуків», - підсумувала Наталія Стиркуль, голова Дмитрівської ОТГ.

Підсумкове обговорення змін до Конституції планують провести у другій половині березня в Києві. Позицію місцевого самоврядування, серед інших делегатів від Кіровоградщини, представлятимуть: Юрій Гульдас, член Правління АМУ, голова Маловисківської ОТГ; Олена Богоявленська, секретар Олександрійської міської ради та Наталія Стиркуль, голова Дмитрівської ОТГ.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!