Кропивницькі комунальні підприємства мають бути прозорими!

30.12.17, 12:00

У Кропивницькій міській, так само, як і в Кіровоградській обласній радах досі не прийнято жодного документу, яким регламентується оприлюднення інформації про комунальні підприємства, а це суперечить Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».

Про це йшла мова під час прес-конференції Асоціації Політичних Наук, яка відбулась вчора, 26 грудня 2017 року. На заході активісти розповіли про роботу над проектом «Прозорі комунальні підприємства», головною метою якого є розкриття інформації про діяльність та фінансовий стан комунальних підприємств міста та області.

«Ми розпочали роботу над дуже важливим проектом. Комунальні підприємства більше нагадують закриті таємні клуби. На них виділяються мільйони гривень з бюджету, але скільки саме, на які потреби, для чого? Всі ці питання на даний момент лишаються без відповіді, адже навіть на запити з вимогою надати всю цю інформацію влада відповідає дуже неохоче» - розповів голова Асоціації Політичних Наук Дмитро Сінченко.

Найближчим часом активісти мають на меті проадвокатувати прийняття проекту рішення «Про порядок оприлюднення інформації про діяльність комунальних підприємств». Це дасть змогу громаді бачити інформацію про бюджетування, про витрати комунальних підприємств, про штат, керівництво, результати перевірок та аудитів.

«Окрім того, ми працюємо над адвокаційною кампанією, метою якої буде створення наглядових рад при комунальних підприємствах. На нашу думку, це зможе стати першим кроком до покращення ситуації в комунальній сфері» - наголосила Олена Сінченко, в.о. керівника секретаріату коаліції «Рада Експертів».

Для довідки: проект «Прозорі комунальні підприємства» здійснюється Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. ГО «Асоціація Політичних Наук» є регіональним партнером Центру «Ейдос» і займається впровадженням проекту в Кіровоградській області.

Прес-служба АПНКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!