Хатинка з «Шиком» чи ТОП-7 «замаскованих» статків можновладців
Будинок замість приморського пансіонату, ділянка замість маєтку та причалу чи взагалі нічого замість кількох домів. Поки частина можновладців дивує Європу величезними статками, ще сотні – старанно приховують предмети декларацій. І предмети чималі: вілли у 700 квадратів, кафе та бари, готелі на Чорному та Азовському морях та в Карпатах. Хто саме хоче, щоб джерело прибутку та комфорту залишилось невідомим? - розповідаємо далі.
Перший, хто привертав увагу ЗМІ через ніби-то незареєстровану нерухомість – віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. Заступник Володимира Гройсмана - повідомляли медіа - не вказав у декларації розкішний дім у Погребах на Київщині, де сам мешкає. А переселенці навіть влаштували біля його маєтку пікет. Та віце-прем’єр усе заперечив. Сказав, у будинку мешкає матір, на неї житло і зареєстроване. А сам Павло Розенко мешкає у задекларованій квартирі площею 45 метрів.
Другий, хто за версією медіа приховав статки – брат нового військового прокурора сил АТО Віталій Ціцак. Видання «Наші гроші» пише про те, що він є власником пабу «Churchill» та кафе «Тірамісу» в Ужгороді. Як свідчить витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, приміщення під пабом орендувала дружина Віталія Ціцака Лілія. Її ж вітала і міськрада на день підприємця як власницю «Тірамісу». Між тим у декларації за 2016 рік Віталій Ціцак зазначив, що його дружина Лілія отримала за минулий рік 567 тис. грн від занять підприємницькою діяльністю. При цьому основним місцем роботи Лілії вказана комунальна аптека Ужгорода.
Наступний у рейтингу – суддя. Точніше, голова Одеського окружного суду Олег Глуханчук. Він, за версією ЗМІ, «забув» задекларувати віллу біля моря з причалом. Як повідомляли «Факти», цього тижня кабінет голови суду обшукувало НАБУ. За даними Агентства, пан Глуханчук та його дружина не вказали у деклараціях за 2015 рік саме незавершений будинок на придбаній подружжям ділянці.
Якщо одеський суддя цікавиться морем, то київський посадовець Генпрокуратури – лісом та лижними курортами. Сергій Самойлик четвертий у списку із трьома незареєстрованими котеджами та трьома земельними ділянками біля Буковелі. Згідно ж декларації зарплату у 2016 році посадовець взагалі не отримував. Факт придбання готелів, що зазначений у держреєстрі нерухомого майна влітку, Сергій Самойлик мав задекларувати у десятиденний термін. Та досі цього не зробив.
П’ятий у рейтингу – вже не правоохоронець, а екс-мер Львова та екс-міністр, нині президент Національної академії держуправління Василь Куйбіда. Він, як повідомляють «Наші гроші», взагалі не любить реєструвати на себе нерухомість. І, за свідченням видання, не вказав у декларації величезний маєток на ділянці, яку орендує його дружина. Вілла знаходиться у Броварському районі на Київщині.
Не відстають від Київщини і регіони. Наступний герой публікацій – заступник начальника транспортного відділу Сергій Гайдар з Полтави, що «забув» вказати у декларації відразу дві будівлі його батька, в одній з яких живе сам. Це вже помітили і за фактом проводять розслідування поліція і прокуратура.
І справжня «вишенька на торті» чи «родзинка» - сьома у рейтингу – дружина депутата Мангушської райради Ірина Штуцька. Вона будинок задекларувала, але «забула» вказати, що це не житло, а пансіонат. Пансіонат «Шик» існує давно, має басейн та водні гірки, свій сайт та відгуки. Знаходиться в Урзуфі.
Як бачимо, бажання замаскувати чи приховати статки присутнє незалежно від професії, статі, роду діяльності та місця проживання. Та й поліція, прокуратура НАБУ і НАЗК теж не зважають на посади, регіони і регалії, а проводять обшуки та слідство.
Підготовлено ГО "Інтерньюз-Україна" за матеріалами ГО "ТОМ14" в рамках проекту "Декларації"
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?