Виставка, присвячена пам’яті Павла Олексієнка
30 вересня 2016 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки творів пам’яті молодого митця, який раптово покинув цей земний світ – Павла Олеговича Олексієнка (1979-2016).
Минуло майже 40 днів, як не має з нами Паші Олексієнка (Чуток) … Звістка про його раптову смерть 24 серпня приголомшила усіх хто знав цього життєрадісного, завжди усміхненого юнака, що був наділений Богом мистецьким талантом, реалізувати який йому до кінця так і не вдалося. Самев серпніцього року в стінах музею мала би відкритися виставка трьох друзів - Павла Олексієнка, Дмитра Тарасенка та Максима Наконечного під назвою «Море в тобі або в мені». Але, на жаль, не склалося… Світла пам’ять про нього назавжди залишиться в наших серцях…
Вже під час навчання Павло Олексієнко починає працювати за спеціальністю. У 2008 році приймає активну участь в оформленні вистави «Одесский дворик», за що був нагороджений грамотою благодійного фонду допомоги дітям-інвалідам. В 2012 році брав участь в арт - проекті «Ніч в театрі», який був проведений в Одеському театрі юного глядача імені М.Островського. В 2013 році приймає участь у Міжнародному фестивалі шаржів, який проходив в Одесі та був присвячений найулюбленішому святу одеситів - Дня гумору. Також у цьому році приймає участь у проекті «МНП» - музеї неіснуючих предметів, в рамках проведення Одеського бієнале.
В 2015 році в стінах музею був презентований спільний проект з Дмитром Тарасенком – виставку живописних творів «OUTER _SPACE» (Космічний простір). Художники в своїх творах (а їх було понад 30) поєднали космічну тему з реальністю, відзначивши тим широкий діапазон фантазії, якій не має меж.
Робота Павла Олексієнка «Кіт» здобула ІІІ місце у номінації «Дорослі і студенти» у конкурсі на кращий мистецький твір «Зцілююча сила мистецтва», який був проведений наприкінці минулого року спільно з Кіровоградською регіональною торгово-промисловою палатою та Кіровоградським обласним художнім музеєм. Його робота (як і твори переможців) прикрашає оновлене приміщення дитячої обласної лікарні.
Хочеться ще відмітити скромність, деяку сором’язливість, відкритість у поглядах на життя цієї людини, який не дивлячись на всі перепони намагався постійно пізнавати щось нове, шукати свій власний стиль у мистецтві. В ньому щось було таке дитяче й безпосереднє, а відкрита посмішка і заразний сміх не залишав нікого байдужим. Пашу називали іноді людиною-промінчиком.
Кажуть, що художники живуть вічно, бо залишають після себе мистецький слід. Майстер залишається живим поки існує його картина. В колі музейних співробітників з’явилася думка створити виставковий проект, присвячений творчому доробку художника. На цю пропозицію радо відгукнулися рідні й друзі Паші, яким він подарував багато своїх робіт. Цікавим є той факт, що Павло, даруючи свої картини чи малюнки, підписував їх гумористичними фразами. А дівчата зізнавалися, що він був надзвичайним романтиком: надсилав до різних свят привітальні листівки та малюнки у конвертах поштою… У наш час таке рідко трапляється.
На виставці представлено художні та графічні твори, які, перш за все, надала для експонування мама Паші – Антоніна Іванівна. Також представлені роботи, які були подаровані Павлом Олексієнко своїм друзям, однокурсникам, лікарям, які всіляко підтримували його – це Дмитро Тарасенко, Марина Буріка, Олена Горєлова, Олександр Нелюб, Тимофій Малюк, Юлія Кладніцька, Ольга Ковпак, Олександр Покуца, Артем Левченко, Сергій Гаращенко, А.В.Колобанова, М.П.Колєснік.
З фондового зібрання музею представлені олійні полотна «Блакитноокий» (2013) та «Космогетьман» (2015).
Також доповнюють виставку друковані матеріали – фотографії, малюнки, подяки, які ознайомлюють нас з життєвим і творчим шляхом художника.
P.S.
…На сороковий день вважається, що душа остаточно залишає землю і відлітає в потойбічний світ, до Бога, очікувати Божого суду. Тому просимо всіх, хто знав Пашу, помолитися за нього і пом’янути.
Леся Дмітрієва, науковий співробітник
відділу науково-просвітницької роботи
Кіровоградського обласного художнього музею
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?