Музейники розповіли, як ідеї змінюють світ

27.07.16, 10:00

Науковці обласного художнього музею побували на Другому Інтерактивному освітньому фестивалі «Змінимо світ», що проводився для дітей та підлітків у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал». Це вже вдруге наш музей взяв участь у фестивалі, на якому було представлено 11 так званих «просторів», серед яких - тематичні простори Мистецтва, Музеїв, Освіти, Науки, Книги, Медіа, Музики, Ігровий, Спорту і дозвілля.

Один з таких «просторів» мав назву МІСТО МУЗЕЇВ. Саме воно під одним дахом на 5 днів об’єднало 25 музеїв з найкращими дитячими програмами та спільними музейними маршрутами. У заходах приймали участь фахівці культури та музейної справи, освіти та науки, представники соціальної сфери та громадських організацій. У МІСТІ МУЗЕЇВ кожен музей представляв свою «музейну історію», яка розповідала про дива, ігри та освіту в давнину у вигляді ігрових програм, квестових завдань та майстер-класів. Найбільшою популярністю серед дітей користувалась гра-квест для трьох вікових категорій учасників, які мандрували Містом Музеїв, виконували цікаві завдання та отримували призи.
Формат кожної інтерактивної музейної експозиції дозволив продемонструвати об’єкти, що вже стали історією, їх сучасні аналоги, процеси розвитку мистецтва, книги, техніки, наукових відкриттів, авіації, музичних інструментів та ще багато інших цікавинок. На території Мистецького Арсеналу було представлено презентаційний стенд Кіровоградського обласного художнього музею та його відділу – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна». На ньому було розгорнуто виставку друкованої продукції про діяльність музею та галереї, а також для всіх бажаючих роздавалися інформаційні та рекламні матеріали, буклети, листівки. Кіровоградський обласний художній музей представляв музейний маршрут «Освіта в давнину» для вікової категорії дітей від 11 до 13 років.

Музейна історія була основана на сюжеті графічного малюнку з фондового зібрання музею, який описував особливості отримання освіти в давнину. В процесі проходження маршруту діти мали можливість скласти пазли, створивши репродукції картин з фондового зібрання музею, а менших учасників чекали розмальовки на мистецьку тематику. Також було проведено майстер-класи по виготовленню пташки миру з ниток та створенню браслетів із стрічок, які викликали неабияке зацікавлення як у дітей, так і у дорослих. Кожен учасник майстер-класу мав можливість забрати свій виріб собі на згадку.
Олена Степанок – завідуюча відділом науково-просвітницької роботи музею, Тетяна Костенко – науковий співробітник відділу музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»



Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!