Природним бажанням народів є прагнення жити в мирі та гармонії один з одним. Якщо країни, нації та релігійні громади хочуть мати хороші й добрі відносини з іншими країнами, народами, громадами та різними конфесіями, то вони повинні покладатися на діалог і співпрацю.
Сучасний світ непорозумінь, агресії, неперевіреної інформації перешкоджає мирному гармонійному життю людини в суспільстві та породжує необхідність вміння вирішувати конфлікти і допомагати іншим. Крім того, ми сьогодні зіткнулися з проблемою міграції, внутрішнього переселення. Це поглиблює проблему щодо взаєморозуміння, відкритого діалогу, співпраці. Відкритим сьогодні є питання про гармонійне спільне проживання великих етнічних та релігійних культурних спільнот. Особливо це актуально для нашої країни, де історично співіснували різні народи, культури та релігії.![](https://d.tusovka.kr.ua/data/news/005192/images/21564/in-text-IMG_3769.JPG)
Молодь Кіровоградщини не може бути осторонь цих проблем і розуміє, що майбутнє необхідно творити вже сьогодні. Лідери учнівського самоврядування, керівники і лідери євроклубів, координатори та лідери обласного парламенту дітей, лідери молодіжних організацій узяли активну участь в реалізації проекту «Від руйнування до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві», «Урегулювання конфліктних ситуацій у молодіжному середовищі. Мова «без насилля». ![](https://d.tusovka.kr.ua/data/news/005192/images/21565/in-text-IMG_3734.JPG)
Сьогодні створена платформа для розвитку діалогу і взаєморозуміння. Це серія тренінгів «Запобігання конфліктних ситуацій у молодіжному середовищі», у якому взяли участь 70 учасників. Результатом навчання є проведення учасниками тренінгу, у своїх навчальних закладах та молодіжних об’єднаннях, тренінгів, акцій, бесід і семінарів на тему проекту. Крім того, у кожного була можливість висловити своє бачення взаєморозуміння, діалогу, толерантності взявши участь у творчому конкурсі соціальних відеороликів, відеоматеріалів та мультфільмів «Відверто про головне».
Для спілкування молодь може використовувати соціальну платформу Facebook, а саме сторінку проекту «Урегулирование конфликтніх ситуаций в молодежном обществе» ![](https://d.tusovka.kr.ua/data/news/005192/images/21566/in-text-IMG_3317.JPG)
Крім цього було задіяно формат відкритої конференції «Діалог, як шлях до миру і демократії». Активна молодь обласного парламенту дітей, Ради євроклубів Кіровоградщини, студентського самоврядування, керівники молодіжних організацій, партнери та ментор проекту мали можливість обмінятися думками з даної теми, подивитися і обговорити кращі соціальні відеоролики та нагородити переможців.
Наступними етапами проекту є створення буклету «Знай свої права. Знай свої можливості» та фестиваль «Міжкультурний діалог як основа взаєморозуміння».
До створення буклету долучаються тренери та активісти проекту.
До участі у фестивалі запрошуються учасники проекту, молодь-переселенці з Донецької та Луганської областей, національні об’єднання, які є активними учасниками життя нашої громади.
Ваші зголошення щодо участі у фестивалі «Міжкультурний діалог як основа взаєморозуміння» чекаємо до 07 листопада 2015 року на електронну адресу: alenaar70@gmail.com
Запрошуємо активних і небайдужих до участі у проекті! Адже тільки активна громадянська позиція допоможе будувати демократичну мирну Україну!
Олена Арутюнян - Керівник проекту, заступник голови ГО «МГО «Центр»,
голова Ради євроклубів Кіровоградщини, методист Кіровоградського обласного ЦДЮТ.
Проект реалізовується у Кіровоградській області Інститутом з міжнародного співробітництва «Асоціація народних університетів Німеччини - DVV International», Інформаційно-дослідницького центру «Інтеграція та розвиток», ГО «Молодіжного громадського об'єднання «Центр», за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Допомагає у розвитку проекту Департамент освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації та партнери проекту: Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості, управління комунікацій з громадськістю, управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, Громадська Рада при Кіровоградській облдержадміністрації, Корпус Миру США в Україні.
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?