Як зробити витинанку

05.08.15, 16:00

30 липня 2015 року у відділі Кіровоградського обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна», у рамках «Творчої майстерні» був проведений майстер-клас з витинанки.

На майстер-клас завітали гості з Франції, Об’єднаних Арабських Еміратів, з Миколаєва та Кіровограда - майбутні художниці, учениці Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О. Осмьоркіна. Вони відкрили для себе найдавніший вид народного декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті традиції, познайомилися з історією витинанки, видами та способами її виконання, були вражені самобутністю цього давнього мистецтва.

Захід був приурочений до Дня дружби що послугувало додатковим стимулом створити чудову роботу, як гарний патріотичний сувенір або подарунок. На майстер-класі діти виготовляли «Дерево життя» що є уособленням єдності усього світу у техніці ажурної витинанки (що виготовляється з одного аркуша паперу).

На майстер-класі була присутня неповторна атмосфера доброзичливості та співтворчості у спілкуванні та виконанні робіт. Молоді майстрині обговорювали свої роботи та допомагали одна одній, створювали свої власні авторські твори не відступаючи від канонів витинанки, самостійно підбирали кольори для передачі бажаного образу.

Техніка виконання витинанки полягає у вирізанні за допомогою ножиць або ножа орнаментальних композицій, ажурних та силуетних зображень.

Для тих хто не зміг приєднатися до майстер-класу даємо рекомендацію як зробити витинанку самостійно. Для роботи нам знадобиться аркуш кольорового паперу, олівець та ножиці.

Далі складаємо аркуш навпіл, щоб робота вийшла симетричною.

Для створення симетричної майбутньої крони дерева життя, ми маємо скласти наш аркуш ще раз навпіл але тепер – зверху, таким чином щоб при розгортанні утворився квадрат.

Далі ми займаємося розробкою образу «Дерева життя» шляхом нанесення контурного зображення олівцем.

Тепер за допомогою ножиць та ножа робимо нашу витинанку.

Для дітей та дорослих процес створення витинанки приносить неоціненну користь, він допомагає розвинути дрібну моторику рук, художньо-естетичний смак, образно-просторове мислення.

На сьогоднішній день мистецтво витинанки досить добре зміцнилося в Україні. Є люди, які присвятили все своє життя пізнанню цього мистецтва. Майстри українських витинанок намагаються виразити себе не тільки через папір, вони використовують всілякі матеріали: глину, метал, дерево, тканину, камінь. Витинанки використовуються майже у всіх сферах нашого життя, у дизайні інтер’єрів, поліграфії, створенні іграшок, оздобленні виробів, вони не лише покращують зовнішній вигляд предметів а й несуть в собі сакральний сенс та виконують патріотичну функцію.

Мороз Б. – художник І категорії відділу музею - картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»




Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!