Ювілейна фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива»

31.03.15, 14:00

Сьогодні у Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилася ювілейну фотовиставку «Благодійність крізь призму об’єктива». Це виставка за результатами всеукраїнського фотоконкурсу, що його проводить Український форум благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України.

Фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива» - це українська благодійність без парадного глянцю: лірична, щира, саркастична і кумедна!... Це кращі 40 фотографій, обрані з фоторобіт, які надійшли з усіх куточків України на фотоконкурс. Серед переможців є і наша землячка Марина Сологуб (м. Світловодськ), яка отримала спеціальний приз Програми «Волонтери ООН» у номінації «Волонтерство змінює світ».

Після представлення виставки в Києві у Малій галереї Мистецького Арсеналу та галереї «Соборна», Кіровоград став першим містом експонування пересувної виставки «Благодійність крізь призму об’єктива -2014». Це вже друга фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива», яку відкрив в своїх стінах художній музей. В квітні 2013 року в музеї було відкрито виставку за підсумками проведення ІІІ-ого Всеукраїнського фотоконкурсу.

Партнером пересувної фотовиставки «Благодійність крізь призму об’єктива» виступає мобільний оператор life:). У відкритті виставки в Кіровоградському обласному художньому музеї взяла участь директор Українського форуму благодійників Анна Гулевська-Черниш. Під час відкриття, окрім представлених робіт в експозиції, фотовиставки відвідувачі ознайомилися і з роботами поданими на конкурс у 2015 році переглядаючи відеопрезентацію та переглянути презентований Українським форумом благодійників фотокаталог IV-го Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об’єктива».

Щоб забезпечити рівні умови для учасників-професіоналів і аматорів, роботи конкурсантів оцінювало журі, в якому одні – фахівці фотосправи й тонкі поціновувачі мистецтва, але «чайники» у благодійності; інші – гуру організованої філантропії, але оператори «мильниць». До складу журі фотоконкурсу увійшли: - Едуард Странадко, фотограф, голова Правління НСФХУ; - Олександр Жилін, ТРК «Культура», екс-заступник головного редактора журналу Photographer; - Ростислав Кондрат, секретар Правління з організаційних питань Національної спілки фотохудожників України; - Іван Дехтяр, Ассистент Програми Волонтери ООН; - Тетяна Василик, директор БФ «Зміцнення громад»; - Юлія Студинська, FCCA, Партнер, ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські послуги»; - Вікторія Чередниченко, директор МБФ лікаря Бєрсєнєва; - Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.

«Торік на фотоконкурс надійшло трохи більше робіт, ніж минулого року. Динаміка зростання кількості робіт свідчить про великий інтерес до цієї нетрадиційної для фотоконкурсів теми та бажання поділитися своїми здобутками у багатьох благодійних організацій, компаній, приватних благодійників. Вже сьогодні ми чітко розуміємо, що наша тема не є простою для фотосвітлин. Адже набагато легше зафіксувати пейзаж або натюрморт, ніж вловити яскравий момент прояву людської доброти, небайдужості та турботи. Цьогоріч ми також отримали багато робіт від професійних фотохудожників — членів Національної спілки фотохудожників України. І завдяки цьому якість конкурсу та його контенту значно зросла. А значить у нас є більше яскравих продуктів для популяризації благодійності — однієї з основних задач діяльності Українського форуму благодійників. Адже ми щиро віримо, що шляхом популяризації найкращого досвіду та прикладів для наслідування, ми зможемо заохотити ще більше небайдужих громадян до доброчинної діяльності. І ми вдячні всім нашим партнерам за підтримку цієї ініціативи», - Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.

«Ці роботи важливі не лише з огляду цінності документальної фотографії, формування культури благодійності, залучення та зацікавлення тих, хто тільки придивляється до «соціалки», робить перші кроки, але й для фондів, громадських організацій – ми бачимо, заради чого ми реалізуємо наші програми. Що стосується фонду, то працюючи системно над такими непростими напрямками як подолання епідемії туберкульозу, забезпечення права кожної дитини на родину, внесення світових стандартів діагностики та лікування онкозахворювань, допомога «тут і зараз» тим, хто вкрай потребує її, та над багатьма іншими проблемами, ми та наші колеги часто не помічаємо деталі. А вони на цих фотографіях. Ми можемо та маємо комунікувати шляхом цих фотографій-ілюстрацій, використовуючи їх на своїх інтернет-ресурсах. Це проста, однак переконлива мова. І ми вдячні і фотографам, і організаторам за цю можливість», - Анатолій Заболотний, директор Благодійного фонду Рената Ахметова «Розвиток України».

«Наші спільні зусилля впродовж кількох років виводять конкурс на все вищу орбіту. Учасників і робіт стає все більше, але це не головне. Якість робіт покращилася конкретно, вони стали більш змістовними, емоційнішими, професійнішими. Серед авторів суттєво побільшало професійних фотографів, в тому числі наших спілчан. Кілька з них навіть відзначені найвищими оцінками журі. Конкурс росте, розвивається - це тішить, бо наші зусилля не були марними. Бажаю виходу на міжнародну арену - це відкриє нові можливості, дасть більш ширше побачити і відобразити благодійність», - Ростислав Кондрат, секретар Правління з організаційних питань Національної спілки фотохудожників України.

«Цей конкурс було ініційовано спеціально для того, щоб популяризовувати благодійність в Україні, показати скільки різноманітних цікавих ініціатив. Представлені на виставці фотографії - історії людей з особливими потребами в самих різних емоціях: радості, негараздах, переживаннях, коханні та ніжності, подоланні життєвих ситуацій та формуванні характеру», - Едуард Странадко, заслужений працівник культури України, член Національної спілки фотохудожників України, Національної спілки журналістів України.

«Фотоконкурс «Благодійність крізь призму об'єктива», який вже не перший рік проводиться в Україні, покликаний дати найширшого суспільного розголосу всім видам соціальної підтримки, як з боку фондів, так і з боку окремих громадян. Експозиція цього року вийшла вельми вдалою: журі вдалося знайти баланс між емоційністю знімків і їх фотографічними характеристиками, між кольором і монохромом, між яскравими зовнішніми емоціями і прихованої символікою. Кращі благодійники та фотохудожники країни хотіли показати, наскільки важливо для України культивувати толерантність у суспільстві, бажання допомагати ближнім, позитивний образ волонтерства. Традиційно, серед героїв експозиції - люди з важкою долею. Але це не «лобова» фіксація самого факту (такі знімки були відсіяні на етапі відбору). Глядачі обов'язково відчують, наскільки важливо проявити «атомарну людяність» по відношенню до ізгоїв суспільства, і що ця людяність обов'язково принесе свої плоди. Нематеріальні - адже за посмішку на обличчі не цілком здорової дитини нічого не купиш та в кишеню її не покладеш. Але тим вище буде духовна нагорода для тих, хто, не рахуючись з труднощами, своїм особистим часом, долаючи масу перешкод, у тому числі і психологічних, обрав для себе жертовну стезю волонтерства. Так вийшло випадково, але серед робіт, представлених в експозиції - багато усміхнених облич. Посмішки ці особливі - адже вони символізують перемогу людини. І, перш за все, моральну перемогу над тяжким захворюванням, недієздатністю, жорстокою долею і байдужістю, яка стала можливою в результаті допомоги чуйних, добрих і благородних людей», - Олександр Жилін, заступник головного редактора журналу Photographer.

Переможці фотоконкурсу та автори кращих робіт
Козловський Вадим 1 місце «Сітка» (м.Вінниця).
Надємський Олександр 2 місце «Ніколи не здаватися» (м.Київ).
Нестеренко Андрій (редакція газети «Голос України» 3 місце «Хоспис» (м.Київ).
Козловський Вадим 1 диплом «Вінницькі татари» (м.Вінниця)
Український фонд Допомоги (Автор фотороботи Василь Попов) 2 диплом «Дожити до березня» ( м.Київ)
Фотосалон «ЦИФРА» (Автор фотороботи Яременко Марина) 3 диплом «Арт-пікнік для дітей Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді «РОДИНА» з волонтерами - працівниками готелю «Хайят» (м.Київ)
Сологуб Марія спеціальний приз Програми «Волонтери ООН» «Надія України» (м. Світловодськ, Кіровоградська обл.)
Клуб юних техніків «Кварц», Пушкова Анастасія – «Благодійність у спорті» «Вади – не завада» (м.Чернівці)
Лукашова Анна – «Благодійність очима дітей» - «Малюнок захиснику» (м. Тернівка, Дніпропетровська обл.). Попович Тетяна – «Благодійність в освіті» «Зацікавився…» (м. Івано-Франківськ) МБФ «Місія в Україну» (Автор фотороботи. Мейсі Фріман) «Благодійність та соціальний захист»- «Сиротинець» ( м. Житомир) Дальянський Олександр «Благодійність в громаді» - «Дім» Нестеренко Андрій «Благодійність в культурі» - «Культура на Майдані» (м.Київ). Громадська організація «Турбота в Дії» (Автор фотороботи -Любомир Ворона) «Про благодійність – весело» - «Прийми мене зі всіма «тарганами» (м.Львів). Редакція газети «Голос України» «Благодійність та охорона здоров'я» - «Хоспис» (м.Київ). Нестеренко Андрій – «Благодійність на захисті Вітчизни» - «Посилка на фронт» (м. Київ). Ратушняк Олександр Благодійність під час революції гідності «Волонтерки-революціонерки» (м.Київ).

Організатор проекту і пересувної фотовиставки - Український форум благодійників (Український форум благодійників (УФБ) – перша в Україні професійна асоціація благодійних фондів, організацій і бізнес-компаній, які займаються благодійністю. Форум було створено у 2005 році з ініціативи семи провідних міжнародних та вітчизняних фондів задля розвитку відповідального, прозорого та підзвітного благодійництва). Під патронатом Національної спілки фотохудожників України. Генеральний партнер - Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» Офіційний партнер - Програма «Волонтери ООН» Інтернет-партнер - EDUkIT www.edukit.org.ua Партнер у номінації «Підтримка громадських ініціатив» - мобільний оператор life:)Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!