Техніка "кусудама" - мистецтво самураїв
20.02.15, 12:00
Якщо у вас є старі журнали не спішіть їх викидати. З них можна створити гарні паперові вироби у техніці "кусудама". Саме цим і займалися гості відділу мистецтв ОУНБ ім. Чижевського, хлопці та дівчата з виховного закладу "Надія". Потрібно сказати, що хлопці краще справилися з роботою. Та не дивно, бо у Японії цією технікою займались тільки самураї. Кусудама (лікарська куля) – один з найдавніших декоративних традиційних японських виробів у техніці оригамі. «Кусурі» японською мовою означає «ліки», «тама» – «куля». Отже, слово «кусудама» можна перекласти як «лікарська куля». Разом з тим, так називаються декоративні кулясті конструкції, зібрані з паперових квіток, розеток або модулів іншої форми.
Величезні паперові кулі здавна використовувалися японцями під час сінтоїстських релігійних містерій «каґура» як символи сонця. У той час їхня поверхня складалася з голівок щільно притиснутих одна до одної паперових гвоздик. Сьогодні жодне японське свято в храмі або в будинку не обходиться без кусудам, тільки виготовлення їх у техніці оригамі вимагає набагато більше часу в порівнянні з фігурками, складеними тільки з одного квадрата, оскільки для виконання деяких куль потрібні десятки модулів.
Кусудами нерідко підвішували в кімнаті хворого. Одержавши в подарунок подібну роботу, як правило, зроблену кількома людьми, людина, що занедужала, сприймала її як символ побажання якнайшвидшого одужання – своєрідний знак загальної уваги й турботи.Існує кілька варіантів класичних паперових кусудам, разом з тим, з'являється все більше й більше авторських розробок, що вже потрапили в книги японських оригамістів Макото Ямаґучі й Томоко Фузе, голландки Евердіен Тіглаар і деяких інших авторів.
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?