"Повернення до життя" допомагає боротися із наркотичною залежністю
Кіровоградський обласний реабілітаційний центр "Повернення до життя" допомагає людям боротися із наркотичною залежністю! Центр ресоціалізації наркозалежної молоді обласного благодійного фонду "Повернення до життя" створений у листопаді 2003 року у с. Плоске, Знам'янського району як структурний підрозділ обласного благодійного фонду «Повернення до життя». Дмитрівська сільрада своїм рішенням передала в безоплатне користування терміном на 15 років приміщення колишнього дитячого садку для розташування в ньому вищезазначеного центру.
Обласний центр ресоціалізації наркозалежної молоді при ОБФ "Повернення до життя" є єдиною у Кіровоградській області установою, яка надає послуги стаціонарного характеру хворим на наркоманію та людям з подвійною проблемою (ВІЛ-інфікованим наркозалежним) на нерелігійній основі.
Метою діяльності центру є ресоціалізація наркозалежної молоді шляхом надання комплексу соціально-реабілітаційних та інших послуг, а також профілактичної роботи з молоддю. За основу реабілітаційного процесу прийнята 28-денна програма соціально-психологічної реабілітації «12 Кроків», яка близько 15 років успішно реалізується міжнародним благодійним фондом „Реабілітаційний центр "Ступені” (м. Одеса). Місією програми є: методами соціально-психологічної реабілітації допомогти пацієнтам з психічними та поведінковими розладами, що викликані вживанням психоактивних речовин, припинити або значно зменшити їх вживання і підвищити якість життя.
Реабілітаційна програма «12 Кроків» повністю відповідає «Реабілітаційному комплексу №1» Уніфікованих стандартів наркологічної допомоги населенню у лікувально-профілактичних закладах України, затверджених міністром охорони здоров'я України від 27 липня 1998 року.
Програма включає:
- індивідуальне, групове і сімейне консультування та психотерапію;
- участь у групах самодопомоги типу АН (анонімні наркомани) та/або самодопомоги ЛЖВ (люди, що живуть з ВІЛ);
- освітню програму.
Освітня програма:
- концепція хвороби та одужання;
- проблеми життя з ВІЛ;
- профілактика інфекційних захворювань (гепатит, туберкульоз, хвороби, що передаються статевим шляхом та ін.);
- сімейна освіта;
- сексуальна освіта;
- філософія духовності;
- антистресова програма;
- арт-терапія.
Робота над Кроками включає письмові та усні заняття, щоденні та щотижневі підсумкові заняття по вивченню програми «12 Кроків». Окрім того, в програму включений компонент ресоціалізації:
- здобуття навичок суміжних професій;
- соціально - правова освіта;
- трудотерапія;
- індивідуальні консультації юриста. Юридична допомога для клієнтів центру є безкоштовною і конфіденційною.
Додатково проводиться робота по зміцненню фізичного здоров'я клієнтів. Окремим компонентом програми є робота з ВІЛ-інфікованими клієнтами:
- групові заняття з усіх питань стосовно ВІЛ/СНІД;
- індивідуальні консультації за принципом «рівний - рівному»;
- індивідуальні консультації лікаря СНІД-центру з усіх питань ВІЛ/СНІД.
Клієнт, який завершує курс реабілітації, та його батьки мають можливість відвідувати групи самодопомоги анонімних наркоманів/людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, на базі реабілітаційного центру і отримують індивідуальні та сімейні консультації соціального працівника з постреабілітаційного супроводу. Участь у реабілітаційному процесі, групах самодопомоги, житті співтовариства, дає змогу клієнтам реабілітаційного центру не лише переборювати провину, тривогу, депресію та самотність, але і наповнювати своє життя конструктивним змістом. Співтовариство у центрі це компромісне суспільне середовище, психологічно захищена територія, яка сприяє реалізації закладеного в кожному життєвого потенціалу. Реабілітаційне гасло звучить: „Не лише роки для життя, а й життя для років".
Адреса - 27426, Кіровоградська область, Знам'янський район, село Плоске, вулиця Радянська, 62а, наш E-mail - fundaids@ukr.net
Контакти: Керівник обласного благодійного фонду "Повернення до життя" - Остапов Олександр (05233) 3-29-54, директор реабілітаційного центру - Разумов Геннадій (066) 178 7651 , старший консультант реабілітаційного центру - Лемешенко Наталія (066) 995 3848 (за всіми питаннями з реабілітації просимо зв'язуватись саме за цим номером!)
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?