Шевченко – поруч
Тарас Григорович Шевченко, безсумнівно,
– ідейний, моральний та духовний дороговказ українського народу. Кожен українець вважає Шевченка
однією з найвидатніших постатей всієї нації. Проте, чи багатьом жителям Кіровоградщини відомо,
що великий поет свого часу відвідав наш
рідний край. Малим, чумакуючи разом з батьком, він бачив Гуляйполе (Златопіль,
потім – Новомиргород), Дідову Балку, Дев’яту роту, Єлисавет. А його нащадки по
сестриній родовій гілці проживали в місті Знам’янка і залишили по собі
добрий слід.1000
примірників поетового «Букваря Южнорусского», який вийшов друком у Петербурзі, були
надіслані до Єлисаветграда у місцеві
недільні школи. Нині на Кіровоградщині дев’ять сіл різних районів називаються Шевченковими.
Творча група бібліотекарів упродовж 2013 року здійснила цікаву дослідницьку, наукову роботу, результатом якої було створення нового медіапроекту обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського «Єлисаветградськими шляхами Кобзаря», присвяченого 200-річному ювілею від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
Мета створення цього проекту — зібрати якомога більше корисної інформації про Тараса Шевченка та його творчість на сторінках одного сайту. Особливістю ж цього ресурсу є те, що вся інформація подана виключно співвідносно з нашим рідним краєм. Раніше, наприклад, не було впорядковано інформацію про вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка на Кіровоградщині, в проекті розкрита Шевченківська топоніміка на теренах краю, є фото пам’ятників Т.Г.Шевченку на території нашої області. На сайті можна здійснити віртуальну подорож колекцією Кіровоградського обласного художнього музею і переглянути експозицію, присвячену Шевченківським мотивам у творчості митців. Тим, хто захоплюється музикою, естетичну насолоду принесе годинний концерт «Етюди про Шевченка» у виконанні муніципального хору Юрія Любовича.
Ексклюзивом ресурсу є розділ «Книжкова скарбниця» – оцифровані рідкісні й цінні видання з фондів обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського: Дмитро Яворницький «Матеріали до біографії Т.Г. Шевченка», Наталя Геркен-Русова «Шевченко у Репніних», а також оригінальне прижиттєве видання "Кобзаря" 1840 року. Сучасні користувачі одразу оцінять перевагу медіапроекту. Адже вищеназвані рідкісні видання, які зазвичай можна побачити лише за склом виставкових стендів, відтепер можна віртуально погортати, прочитати он-лайн, завантаживши у доступних форматах: pdf, mobi, epub, fb2.
Тут Ви знайдете й бібліографічні покажчики книг і статей про Єлисаветградські сторінки біографії Тараса Шевченка, його родовід, Шевченкове коло, а також художнє слово про Тараса Шевченка: місцеві письменники, поети присвячували свою творчість Кобзареві (покажчики книг і періодичних видань).
Сподіваємось, що цей Інтернет-ресурс стане корисним і цікавим учням, студентам, викладачам, науковцям, краєзнавцям, а також кожному небайдужому до історії рідного краю кіровоградцю. Проект наблизить ім’я Шевченка до кожного з нас, сприятиме розкриттю феномену особистості великого сина українського народу.
Тому запрошуємо Вас вивчати Тараса Шевченка разом на сторінках сайту обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського
Світлана Приймак, завідуюча відділом соціокультурної діяльності обласної бібліотеки ім.Д.Чижевського
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?