Андрій Ніколаєнко: Хочеться, щоб нашу область охопила "баскетбольна лихоманка"!

30.09.13, 18:36
прес-конференція
прес-конференція

Баскетбол віднедавна можна вважати однією із візитних карток Кіровоградської області. Тому потреба зустрітися і поспілкуватися у керівництва області, представників провідних баскетбольних клубів та журналістів регіону назріла давно. Сьогодні репортери кіровоградських мас-медіа почули про перспективи, що їх має баскетбольний рух на Кіровоградщині, а також про Перший міжнародний турнір з баскетболу серед жіночих команд, який пройде в обласному центрі 10-13 жовтня на Кубок голови Кіровоградської ОДА Андрія Ніколаєнка.

Андрій Іванович, відкриваючи прес-конференцію, підкреслив, що спільна мета і влади, і спортивної громадськості – це розвиток баскетболу у регіоні через побудову вертикальної структури підготовки баскетболістів та баскетболісток, себто, на перспективу, готувати кіровоградських діток, які гратимуть у юнацькому віці у кіровоградських командах.

- Хочеться, щоб нашу область охопила така собі "баскетбольна лихоманка", щоб ми якомога ширше залучали молодь та дітей до спорту, адже таке завдання ставить перед нами і Президент України Віктор Федорович Янукович, -
підкреслив голова Андрій Ніколаєнко.

Тож, керівництво області та обласна федерація баскетболу налаштовують роботу таким чином, щоб був поступовий перехід спортсменів: дитячо-юнацька спортивна школа - команда першої ліги - команда вищої ліги. Для цього у 2013 році і створюється дитячо-юнацька спортивна школа на базі комплексу “Зірочка”, а також Жіноча команда першої ліги.

- Міжнародний турнір на Кубок голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, який проходитиме 10-13 жовтня, має на меті не тільки проведення підготовку кіровоградської жіночої команди «Єлисавет-Баскет» до національних чемпіонатів, але й пропаганду здорового способу життя та поглиблення міжнародного співробітництва у сфері спорту,
- переконаний Андрій Ніколаєнко.

Розповідаючи про сам турнір, президент БК «Єлисавет-Баскет» Руслан Згривець акцентував увагу присутніх на тому, що змагання на Кубок губернатора сприяють реалізації на Кіровоградщині відразу двох важливих соціальних ініціатив Президента, що спрямовані на розвиток дитячого спорту та розбудову спортивних майданчиків.  Власне, над цим вже понад рік працює вся обласна федерація баскетболу, у тому числі – жіночий та чоловічий баскетбольний клуби. Недарма домашні матчі і БК «Єлисавет-Баскет», і БК «Кіровоград» були найбільш відвідуваними уболівальниками в Україні.

Що ж стосується турніру, то Руслан Згривець поділився із журналістами інформацією, що участь у ньому, крім БК «Єлисавет-Баскет», беруть команди Білорусії і Казахстану, зокрема СБК "Олімпія" (Гродно, Білорусь) - Чемпіон республіки Білорусь 2012/2013 р, чемпіон Балтійської ліги 2012/2013, учасник 1/8 фіналу Єврокапу, а також команда "Астана Тайгерс" (Астана, Казахстан) - багаторазовий чемпіон Казахстану, срібний медаліст минулорічного чемпіонату Казахстану, переможець регулярного чемпіонату, учасники багатьох відкритих міжнародних чемпіонатів і також БК "СОЖ-ГГУ" (Гомель, Білорусь)- учасник фіналу чотирьох чемпіонату Білорусі 2012/2013, бронзові медалі чемпіонату Білорусі 2010 року.

Тож, ігровий сезон на Кіровоградщині починається Міжнародним турніром з баскетболу такого гатунку, якого область та й навіть Україна давно не бачили. Вінцем змагання будуть фінальні ігри у неділю, 13-го жовтня. Сподіваємося, що за участі кіровоградської команди, але треба зважати, що спорт є спорт, головне, щоб перемогли найдостойніші, а турнір став традиційним!

Усі підстави для цього є, переконаний і представник БК «Кіровоград», який розповів учасникам прес-конференції про зміни у команді, плани та перспективи. Вадим Андрійович Москаленко, заступник генерального директор ТОВ ВКФ «Велта», спонсора команди, наголосив, що наприкінці минулого сезону був змінений тренерський склад команди, кермо влади передано новому тренеру, крім того, з минулого складу залишилися всього дві людини, натомість набрані нові гравці, у тому числі - двоє легіонерів із США, які добре показали себе на іграх в Європі. Це, власне, вперше у БК "Кіровоград" грають легіонери, тож плани у команди амбітні, як мінімум увійти в число призерів, як максимум – виграти, і в будь-якому разі з прицілом на участь у Супер-лізі. Для цього у місті має бути стадіон європейського зразка, проектуванням якого нині займаються фахівці. Можливо, такий мультиплекс вміщатиме до трьох тисяч осіб та стане місцем не тільки спортивних, але й мистецьких акцій та концертів.

Начальник управління спорту Сергій Олександрович Колодяжний, відповідаючи на питання журналістів про рівень суддів у Кіровограді, поінформував, що стосується товариських ігор, то їх обслуговуватимуть кіровоградські судді,  а про національні ігри - тут влада допомагає кіровоградським тренерам отримувати документи про вищу категорію, щоб вони могли судити всеукраїнські змагання.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!