Купите книги об истории Кировограда - в галерее

18.08.13, 13:00
История родного края
История родного края

В галерее "Елисаветград" можно приобрести краеведческую литературу, а именно: 10 книг из серии "Єлисаветградське коло", учебное пособие "История родного края", книгу В. Доценка  "Чтобы помнили. Кировоградщина в годы Великой отечественной войны", книгу  "На память о родном крае. История Центральной Украины в слове, красках, фотографиях и почтовых открытках.", фотоальбом "Кировоградщина. Мы - Украинцы!", новую книгу искусствоведа Б. Куманского "Десятая муза Кировоградщины".

Генерал Александр Самсонов: возвращение: материалы к биографии
Сост. А. Чуднов
Книга рассказывает о личности А. В. Самсонова (1859-1914) ─ выдающегося военного и государственного деятеля конца XIX - начала XX века. На ее страницах представлены материалы, ныне являющиеся библиографической редкостью, а также документы, воспоминания современников и свидетельства земляков, которые прежде не публиковались и находятся в фондах госархивов и частных собраниях.
Год издания: 2011, 196 стр., Цена 50 грн.

Книга Йосипа Поліщука (1940–1943)
Упоряд. О. Чуднов
Ця книга — важливий і чесний історичний документ, непересічний літературний твір, що вперше, з часу написання, виходить друком у повному обсязі. За рукописом текст готували в 2003-2011 роках Василь Бондар і Олександр Чуднов. Публікація ж відбувається з нагоди 70-ї річниці від дня початку Великої Вітчизняної війни.
Рік видання: 2011, 278 стор. Цена 50 грн.

Михайло Завадський – педагог, громадянин, сенатор
Ірина Чернишенко
Книга — перша на часі докладна розповідь про життя та ідеї видатного педагога і громадського діяча Михайла Ромуловича Завадського (1848-1926). Його натхненна праця уособлює краще в житті славетної Єлисаветградської реальної школи кінця XIX століття. Згодом, у XX столітті, вже як сенатор та законодавець, попри різні випробування долі він і серцем, і розумом залишався ВЧЕНИМ, УЧИТЕЛЕМ, ГУМАНІСТОМ.
Рік видання: 2011, 132 стор., Цена 30 грн.

Полиновий мед. Євген Маланюк, Олександр Семененко, Кирило Емануель: поезії-спогади-листи-світлини
Упоряд. О. Чуднов
Є. Маланюк, О. Семененко, К. Емануель — поет, правник, воїн. Три долі, три непересічні особистості на тлі історії XX століття та досягнень і падінь людини-творця. Їх єднала трагедія вигнанців з Рідної Землі, любов до свого народу, дієва пам'ять про минуле, шана до прадідів, дідів та батьків, віра в майбутнє України. Жив цим і дослідник нашої культури Леонід Васильович Куценко (1953-2006) — збирав по світах архіви наших земляків, повертав Батьківщині її кращих синів. ВІДЛУННЯМ буття поряд із нами його небайдужого серця і є ця книга.
Рік видання: 2011, 210 стор., Цена 50 грн.

Воспоминания врача Натана Ширмана
Сост. А. Чуднов
Быть самим собой, гордо говорить миру: «Я — Еврей», «Я — Украинец», «Я — Русский», ценить Знание и Мастеровитость, быть тружеником Просвещения, любить Книгу... Как это трудно, но как это важно! Не революции спасают мир от гибели, а честный и упорный труд. С этим убеждением жил на Земле интересный обыкновенный человек Натан Исаакович Ширман (1869-1944) - врач и учитель. В годы страшной войны далеко от своего родного Елисаветграда-Зиновьевска-Кирово-Кировограда в древнем городе Рязани он не дописал свою «биографию для дочери», которую мы лишь ныне — в другой стране, в другом веке — публикуем полностью, дополнив его собственный рассказ «о времени и о себе» страницами из рукописи удивительной елисаветградки Марии Сергеевны Плахотиной (1908-1998).
Год издания: 2011, 234 стр., Цена 50 грн.

Любовь наша, Отечество! Барковские, Прохоровы и Соколовы-Бородкины в истории и памяти
Анатолий Василенко
Книга возвращает из забвения труды и дни, мечты и стремления представителей нескольких поколений в прошлом знаменитых фамилий — Барковских, Прохоровых, Соколовых-Бородкиных. Они воплощали собой деловую активность провинции, столицы, империи. Умея зарабатывать, щедро тратили значительные средства на просвещение и благотворительность, ибо веровали: «Не хлебом единым жив человек!».
Год издания: 2011, 202 стр., Цена 50 грн.

Щоб памя’тали. Кіровоградщина в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945)
Василь Даценко
Історико-публіцистичний нарис
Рік видання: 2010, Ціна 35 грн.

Кіровоградщина. Історія рідного краю
За ред. І.Козир
Навчальний посібник
Рік видання: 2012, 304 стор., Ціна 95 грн.

В ім’я України: Василь Нікітін: листи, статті, спогади
Уклад. С. Шевченко, Т. Печериця
До збірки увійшли архівні, мемуарні, епістолярні, газетні джерела, які розкривають сторінки життєвого шляху та подвижницької українофільської діяльності окружного судді, нотаріуса, першого голови єлисаветградської «Просвіти», вчителя, репресованого в сталінські часи В. О. Нікітіна. Також вміщено окремі дані з біографій його дітей, зокрема Фауста (лауреата Держпремії СРСР) та Юрія (актора студії О. Довженка, репресованого).
Рік видання: 2011, 106 стор.. Ціна 25 грн.

Шульгини: Інгульська сторінка.
Сергій Шевченко
Фундатор національної дипломатії, член Центральної Ради, герой Крут, голова уряду УНР в еміграції, старогромадівець, історик. Це все – про представників родини Шульгиних, яка наприкінці ХІХ ст. мешкала в Єлисаветграді. У виданні висвітлюється робота, громадська діяльність, дитячі враження, домашнє життя, показується коло приятелів представників цієї відомої у вітчизняній історії сім’ї у місті на Інгулі. Коротко окреслюється географія їх життєпису в інших регіонах України та за кордоном.
Рік видання: 2013, 146 стор., Ціна 30 грн.


Небо под заколами… Записки горного инженера
Вицентин Савицкий
В книге автор рассказывает о своих пройденных дорогах, о людях, с которыми ему довелось работать после окончания Криворожского горнорудного института. Вначале на шахтах Восточного рудника Большого Джезказгана в Казахстане, затем – на кировоградской земле в Украине, на урановом руднике Восточного горно-обогатительного комбината.
Год издания: 2012, 298 стр., Цена 50 грн.


ТЕАТР як ДОЛЯ: Іван Тобілевич (Карпенко-Карий)
Уклад. О. Чуднов
Погляди на драматурга, що зібрані в цій книжці, були висловлені у різні часи, в різних державах, в різних соціальних і психологічних обставинах. Майже століття образи і образ Івана Карпенка-Карого не давали спокою людям, що переймались українською справою, працювали і працюють на ниві високої культури, де немає ворожнечі, але є прагнення досягти істини, є потреба долати конфлікти не ціною «купівлі-продажу ідеалів», а ціною творчого культу усталених людських цінностей.
Рік видання: 2012, 366 стор., Ціна 50 грн.


На память о родном крае. История Центральной Украины в слове, красках, фотографиях и почтовых открытках.
Автор-сост. А.Чуднов
Год издания: 2008, 432 стр., Цена 190 грн.

Кіровоградщина. Ми – українці!
Фотоальбом
Укр., рос. та англ. мовами
Рік видання: 2012, 120 стор., Ціна 150 грн.
Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!