Музейно-природний заповідник "Тобілевичі"

Категории: Достопримечательности

село Арсенівка, Новомиргородський район, Кіровоградська область

Як дістатися? Від Кіровограда до Арсенівки – 65 кілометрів. З маловисківської траси треба повернута за вказівником в с. Велика Виска та їхати через села Мар'янівку і Павлівку до Арсенівки.

Коротка назва, яку має музейно-природний заповідник "Тобілевичі", це Арсенівка. Власне, це назва села у Новомиргородському районі Кіровоградської області. Його населення невелике, але це батьківщина видатного українського драматурга Івана Карпенка-Карого.

В 1995 році до 150-ліття І. Карпенка-Карого в селі засновано музейно-природний заповідник «Батьківщина Карпенка-Карого» (як філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею). І майже через п’ятнадцять років з’явилося розпорядження голови обласної ради (від 7 травня 2010 року № 380-р) "Про створення філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – "Музейно-природний заповідник "Тобілевичі" (с.Арсенівка Новомиргородського району)". На місці, де знаходився будинок Тобілевичів, встановлено пам'ятний знак.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Борис .Кіровоград: Диво Ейфеля на Інгулі
Випадково побачив цей міст по TV і збагнув, що за півстоліття я проїжджав по ньому багато разів, але ніколи не бачив…
Вікторія .Кировоградский главпочтамт
Однозначно треба звернутися до Укрпошти, а не на сайт "Тусовка" (де ви зараз знаходитесь), бо це інформаційно-розважальне…
Вікторія .Відпочинковий комплекс "Казанок"
Не знаю, але мені здається навряд чи - там немає ліжок