Меморіальний музей Мейтуса

Категории: Музеи и библиотеки

Кропивницький, вулиця Євгена Маланюка, 4

телефон: +38 (0522) 22-47-11

Музей, присвячений життю та творчості музиканта та громадського діяча Юлія Мейтуса, розташований у Кропивницькому - у будівлі міської музичної школи №2 (музичне училище).

Музей було створено у 1985 році з ініціативи педагогічного колективу школи та першого директора школи – Назарія Макієвського. З 1984 року бере початок встановлення дружніх стосунків із родиною Юлія Сергійовича, яка передала школі для музею понад 200 експонатів, серед яких були рукописи, афіші, фотодокументи, клавіри, листи, нотні збірки, книги та особисті речі композитора.

Серед митців, зірок першої величини, які жили і творили в нашому краї, композитор Юлій Мейтус — помітна постать. Понад сім десятків років яскравої творчої діяльності дають підстави говорити про нього як одного із засновників української радянської композиторської школи. Його музика, особливо інструментальна, — досить складна, але водночас сповнена дивовижної гармонії. У ній чується надзвичайно благородне відлуння музичного життя Єлисаветграда початку ХХ століття — міста, де активно діяла музична школа Густава Нейгауза та Ольги Блюменфельд (сестри Фелікса Блюменфельда, професора Петербурзької та Московської консерваторій, диригента Маріїнського театру) радянської музичної педагогіки був і Юлій Мейтус). Біля входу до будівлі стоїть пам'ятник Генріху Нейгаузу.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!