Козацька криниця у Добровеличківці

Категории: Достопримечательности

Добровеличківський район

«Козацька криниця» - це гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, яка розташована неподалік Добровеличківки. Почалася історія криниці із славнозвісного героя часів козаччини Івана Сірка – він повертався із Торговиці над Синюхою, і несподівано верстах у трьох від сучасного села Трояни зіткнувся із татарським загоном. Отаман повів атаку на лави чужинців, татари почали тікати, але й козаки у бою втратили чимало полонених. Те місце відтоді і називається Балка Татарська! Після бою козаки попрямували на схід, і стали на перепочинок на березі невеличкої річки. Різко зупинив отаман баского коня, вдарив гнідий копитом об землю – і бризнув фонтаном сріблястий струмінь води!

Відтоді, упродовж багатьох років криниця напувала своїми чистими водами всіх проїжджих-прохожих. З часом гранітну брилу упорядкували, встановили у ніші відполіровану плиту і зробили напис: «Нап’ємося водиці із Козацької криниці». У 1989 році доктор географічних наук Олексій Шевченко довів, що ця місцевість є географічним центром України, тож рішенням ради у 1991 році було виготовлено гранітний пам'ятний знак і встановлено його на околиці Добровеличківки.

Як доїхати? Дістатися у Добровеличківку можна із обласного центру автобусом (відстань із Кіровограду – 103 кілометри), а із райцентру повернути на село Новоодеса (біля десяти кілометрів) чи поїхати далі, на Липняжку (це біля 11 кілометрів), а потім вже повернути на село Трояни (орієнтовно 12 кілометрів).


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Борис .Кіровоград: Диво Ейфеля на Інгулі
Випадково побачив цей міст по TV і збагнув, що за півстоліття я проїжджав по ньому багато разів, але ніколи не бачив…
Вікторія .Кировоградский главпочтамт
Однозначно треба звернутися до Укрпошти, а не на сайт "Тусовка" (де ви зараз знаходитесь), бо це інформаційно-розважальне…
Вікторія .Відпочинковий комплекс "Казанок"
Не знаю, але мені здається навряд чи - там немає ліжок