XIV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
У понеділок, 20 листопада, в ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбудеться відкриття програми XIV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
У програмі Мандрівного фестивалю, що триватиме в Кропивницькому з 20 до 27 листопада, очікуються:
- зустрічі з авторами фільмів Олександрою Чуприною (20 листопада о 17.00, показ фільму «Щоденник»),
- зустріч з Анастасією та Марією Старожицькими, авторами фільму «Війна химер» (22 листопада о 17.00),
- презентація проекту газети «Кіровоградська правада» журналістів Олени Сідорової та Олександра Козловського «Вимираючі села», покази фільмів та зустрічі з цікавими людьми.
Організаторами фестивалю є ГО «Флора» та ГО «Територія успіху», партнер фестивалю ОУНБ ім. Д.Чижевського.
Розклад показів фільмів XIV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA
20/11 о
17.00 "Щоденник" (відкриття фестивалю, зустріч і діалог із
авторкою фільму «Щоденник» Олександрою Чуприною) - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-ukraina-2017/shchodennik/
21/11 о 17.00 "Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек»" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/obraz-mista/audience-emancipated-borotba-za-kinoteatr-emek/
У день показу стрічки «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» відбудеться урбаністичний вечір-реквієм, присвячений пам’яті п’яти непрацюючих кінотеатрів Кропивницького (тоді ще Кіровограда), які були свого часу популярними закладами культури і дозвілля, міні-виставка тематичних світлин колекціонера Ю. Тютюшкіна; запрошуємо відвідувачів пригадати, якими вони були і чому зараз замість них – торговельні центри чи покинуті будівлі в центрі міста; хто виграв і хто програв боротьбу за ці кінотеатри і чи, можливо, Кропивницькому не потрібно більше одного кінотеатру?
22/11 о 17.00 "Війна химер" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-zhittya-2017/viyna-khimer/
До Дня Свободи і гідності – показ стрічки «Війна химер» і зустріч із режисерками Анастасією та Марією Старожицькими; обговорення фільму і рефлексія глядачів на події 4-річної давнини і теперішні воєнні дії на Сході.
23/11 о 17.00 "Алтимир" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-korotko-2017/altimir/
Презентація проекту газети «Кіровоградська правда», журналістів Олени Сідорової та Олександра Козловського «Вимираючі села» в рамках відкритого показу стрічки «Алтимир»: одна тема, що пов’язує руралістику Болгарії та України (Кіровоградщини зокрема), рефлексія творців проекту і глядачів, доля яких тісно пов’язана (була і є) із селом; спроба знайти відповідь на питання, що не дасть померти українському селу вже сьогодні і чи не є це просто вимогою часу? Запрошуємо жителів із села ЧорноліскаЗнам’янського району на Кіровоградщині, що цього року офіційно було визнано вимерлим.
24/11 о 17.00 "Ама-сан" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/tri-rechi-yaki-ya-ne-znayu-pro-nei/ama-san/
В рамках Року Японії в Україні відбудеться діалог про культуру Японії, традиції і надсучасність, що уживаються в одній надзвичайно потенційній маленькій країні – після перегляду стрічки «Ама-сан»; запрошуємо в гості на чаювання людину, яка не мислить себе без японської культури і яка є професійним перекладачем із японської мови.
«Психологічний блок»
25/11 з 14:00 "Холодні вуха" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-korotko-2017/kholodni-vukha/
25/11 з 14:00 "Моя донька Нора" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-korotko-2017/moya-donka-nora/
25/11 з 14:00 "Intro" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-korotko-2017/intro/
«Психологічний блок» і форум із психологами, діалоги про взаєморозуміння між поколіннями і попри труднощі, які доводиться долати разом та/чи самотужки – під час перегляду стрічок «Холодні вуха», «Моя донька Нора» та «Intro».
«Екологічний блок»
25/11 о 17:00 "Історія зимового саду" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-ukraina-2017/istoriya-zimovogo-sadu/
25/11 о 18:00 "Народжені бути вільними" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-pravo-2017/narodzheni-buti-vilnimi/
Еко-діалоги про болючі питання збереження природи в індустріальному місті і прогрес, якого було вже досягнуто у цьому напрямку, а також досвід, який можна і треба запозичувати з інших країн, – на зустрічі із «зеленими» активістами Кропивницького в рамках перегляду стрічок «Народжені бути вільними» та «Історія зимового саду».
«Музичний блок»
26/11 о 17:00 "Живі й нескорені" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-ukraina-2017/zhivi-y-neskoreni/
26/11 о 17:00 "Dixie Land" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-yunist-2017/dixie-land/
Музичний кіновечір («Dixie Land» та «Живі і нескорені») – для усіх, хто живе музикою, закоханий у музику і колись займався музикою; запрошуємо також учнів і викладачів місцевих закладів культури і мистецтв.
«Міжетнічний діалог»
27/11 о 17:00 "Ракіяда" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-korotko-2017/rakiyada/
27/11 о 17:00 "Боротьба Джамали"(закриття фестивалю)
Міжетнічний діалог (або міні-фестиваль культур) після перегляду стрічок; обміннезвичайними/надзвичайними традиціями і звичаями своїх народів, буквально знаходимо спільну мову із представниками різних етносів, що сьогодні проживають у Кропивницькому, колекціонуємо їхні враження від міста і відкриваємо їхні таємниці «одомашнення» колись нового для них міста.
Покази фільмівXIV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбуваються у відділі мистецтв обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?